Adnan Oktar'a kötü haber

Yeni torba tasarıda internet üzerinden yapılan yayınlara da RTÜK kontrolü geliyor. Düzenleme yasalaşırsa internetten yayın yapan kanalların lisans başvurusu değerlendirilecek ve tıpkı televizyonlar gibi, uygunsuz içerik halinde lisansları iptal edilebilecek

Adnan Oktara kötü haber
04 Şubat 2018 Pazar 08:59 tarihinde eklendi, 1.150 kez okundu.
TBMM’ye önceki gün sevk edilen torba tasarıda, RTÜK’e internetten yapılan yayınlar için de lisan verme ve iptal etme yetkisinin tanındığı ortaya çıktı. RTÜK, düzenlemenin yasalaşması durumunda internetten yayın yapan kanalların lisans başvurusunu değerlendirecek ve tıpkı televizyonlar gibi uygunsuz içerik halinde lisansı iptal edebilecek.  Kulislerde düzenlemenin Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar’ın rahatsızlık yaratan yayınları için önlem amaçlı olarak hazırlandığı belirtiliyor.
 
Kamuoyunda tartışılan yayınlarını lisanslı TV kanalı A9 yerine internet üzerinden yaparak RTÜK’ün kapatma olasılığından kaçan Adnan Oktar için  bir düzenleme de Meclis’e sevk edilen torba yasada yer aldı. Düzenleme bu haliyle yasalaştığında gazetecilik faaliyetlerini internet üzerinden sürdüren bağımsız yayın kuruluşlarının da lisans alması gerekecek.

Vatan Gazetesi