Bahçeli: PKK'nın Musul'da ne işi var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli: PKKnın Musulda ne işi var
18 Ekim 2016 Salı 11:02 tarihinde eklendi.
MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin milletvekillerine grup toplantısında seslendi.
 
Bahçeli'nin sözlerinden satır başları şöyle:
 
"Terörizm devamlı kullanılır hale gelmiştir. Pes edeceğimizi, geri çekileceğimizi, kendi kendimizi yiyip tüketeceğimizi düşünüyolar. Kan içici piyonalarla devamlı saldırıyorlar. Çok şükür bu aziz milletin şehitler tepesi boş değildir. Gün aşırı gelen şehit haberleri hepimizi kahretmektedir... Terörün panzehiri birlik ve dayanışma ruhudur...
 
Ülkemiz risk ve tehditlerle karşı karşıya. İçinde bulunduğumuz geniş coğrafya diken üstünde. Ortadoğu tümden kilitlenmiştir. Devasa bir coğrafya karanlıktadır. Halep kan ağlamaktadır. Masum canlar hedef alınmaktadır. Ateşkes derhal sağlanmazsa Halep imha olacak.
Sarıkamış'ta donduğumuz kadar çöllerde kavrulduk. Mekke'de vurdular Sakarya'da dirildik. Yemen'de durdurdular Dumlupınar'da yola koyulduk. 
 
"HALEP KURTARILMALI"
Halep'in baskı ve zulümden kurtarılması acildir. Meseleye bakışımız yabancıların bakışı gibi olmamalıdır. Halep'in kader çizgisi ile Anadolu coğrafyasının istikbal rotası ayrı değildir. Halep emniyette değilse Gaziantep ve Hatay elbette tehdit altındadır. 
Dünyanın diğer ucundan Ortadoğu'ya kalkıp gelen ve operasyon yapanların Türkiey'nin çağrı ve taleplerine kulak tıkaması kabul edilemez. Bu aymazlar aynı zamanda Müslümanların canına ve malşına kasteden zalimler kafilesidir. 
 
"TÜRKİYE'NİN MÜDAHİL OLMASI KAÇINILMAZ"
İslam toplumlarının artık Haçlı projelerinin genişleyen ablukasından sıyrılıp belini doğrultması elzem haline gelmiştir. Bölge halklarının geleceği buna bağlıdır... Türkiye'nin komşu ülkelerdeki, nerede dıuracağı belli olmayan savrulmalara müdahil olması kaçınılmazdır.
 
MUSUL OPERASYONU
Musul operasoyonu devreye alındı. Irak'ın en büyük ikinci kentinin IŞİD tarafından işgali haziran 2014'te 5 günde tamamlanmıştı. Irak Türkmenlerinin yurdu ve yuvası, terör örğütü taratından istila edilmiştir. Türkiye'ye karşı ileri geri konuşan Irak Başbakanı İbadi, operasyonun ilk saatlerinde zafer vaktinin geldiğini duyurmuştur. İbadi altını çizerek Musul'a sadece Irak ordusunun ve polis güçlerinin gireceğini ileri sürmüş, ülkemize hadsizce durum ve pozisyon hatırlatması yapmıştır. Bu gerilim politikası öncelikle muhatabını mahçup edecektir. Musul'u bir avuş çapulcunun eline bırakıp kaçan kendileri değilmiş gibi konuşmaktadır...
Musul'daki kerdeşlerimizin varlık ve çıkarlarını savunmalıyız. Bundan gocunmaları yanlıştır. IŞİD'in Musul'dan ayrılması ve Türkmen şehrinin asıl sahiplerine iade edilmesi sağlanmalıdır. 
 
"PKK'NIN MUSUL'DA NE İŞİ VAR"
Anlaşılan o ki, Musul operasyonunun başını ABD, kara gücünü de 36 ülkeden 30 bine yakın güç oluşturmaktadır. PKK'nın Musul operasyonunda ne işi var. Türkiye'ye mesaj verilmekte, ABB ne yapmaya çalışmaktadır. İbadi'nin yolu yol değildir, kimlere çalışmakta, kimlere diyet borcunu ödemektedir. Kerkük Türk'tür, Musul, Telafer Türk'ün çöz yurdudur. Bize "ne işiniz var Musul'da" diyenler, önce kendilerinin orada ne aradığını açıklamak mecburiyetindedirler...