Bakırköy'de tehlikeli gerginlik

"Hayır" propagandası için kurulan, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu stanttakilerin üzerine "indirin bunları" diye bağırarak yürüyen bir kişiye yanındakiler engel olmaya çalıştı.

Bakırköyde tehlikeli gerginlik
19 Mart 2017 Pazar 19:57 tarihinde eklendi.
"HAYIR" BROŞÜRÜ TAŞIYAN KADINA VURDU
 
Yatıştırılmakta güçlük çekilen aynı kişi bu kez bir kadının üzerine yürüyüp broşür ve bildirileri taşıdığı eline vurdu.
 
DÖVİZLE VURDU. ORTALIK KARIŞTI
 
Bu sırada hayır standında görevli olduğu anlaşılan bir genç bu noktaya koşarak geldi ve yatıştırılamayan kişiye elindeki dövizle vurdu. Bu kez dövizli genç, olayların başlamasına neden olan kişinin de aralarında bulunduğu 6 - 7 kişinin tekme ve yumruklu saldırısına uğradı. Olaya hayır standında bulanan diğer kişiler de müdahale etti.
 
NİYE VURUYORSUNUZ ?. VURURUZ ABLA
 
Bu sırada saldıran grupta olan bir gencin, ona "niye vuruyorsunuz" diye tepki gösteren kadını "vururuz abla" diye yanıtladığı görüldü. Taraflar ayrıldıktan sonra meydanda toplanan grup "faşizme karşı omuz omuza" diye slogan attı, aralarından biri de "meydanı boş mu zannettiniz" diye bağırdı.
 
"BİZ KİMSEYE SALDIRMIYORUZ SLOGANIMIZI ATIYORUZ, MÜZİĞİMİZİ ÇALIYORUZ"
 
Hayır standında görevli kadın, olayların başlamasına neden olan kişinin önlerinden 3 - 5 defa geçtiğini, geçişleri sırasında küfür de ettiğini iddia etti ve şöyle konuştu. 
 
"Bunlar bize her yerde saldırıyor. Darp ediliyoruz. Bu ilk olay değil. Geçen gün de metro istasyonunun önünde saldırdılar. Sürekli bir şey halindeyiz , tedirginlik.. Zannediyorum bunlar kaybedeceklerini anladılar başka neden bulamiyorum. Pankartlara, bize saldiriyorlar, arkaya çekip dövmeye kalkiyorlar. Biz kimseye saldırmıyoruz sloganımızı atıyoruz, müziğimizi çalıyoruz, partimiz için çalışıyoruz. Kimseye hakaret ettiğimiz yok. Onlar bize küfür ediyor, hakaret ediyor, darp etmeye çalışıyor. "
 
MEYDANDA HEM "HAYIR" HEM "EVET" STANDLARI VAR
 
 
"HAYIR" ve "EVET" propagandası için yan yana standların bulunduğu Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda yaşananlar bir cep telefonunun kamerasına kaydedildi.