Bereket Öner’in Biyografisi

Bereket Öner, Türk finans dünyasının en meşhur simalarındandır. Eğitim hayatı ve iş dünyasındaki atılımları ile birçok gencin hayalini kurduğu pozisyonlara erken yaşta gelen genç iş adamının hayatı merak ediliyor.

Bereket Önerin Biyografisi
08 Nisan 2019 Pazartesi 12:19 tarihinde eklendi.

Bereket Öner, Türk finans dünyasının en meşhur simalarındandır. Eğitim hayatı ve iş dünyasındaki atılımları ile birçok gencin hayalini kurduğu pozisyonlara erken yaşta gelen genç iş adamının hayatı merak ediliyor. Hangi okulları okudu, nerede işe başladı, nasıl yatırımlar yaptı gibi sorular ardı ardına sıralanıyor. Bereket Öner’in kendisine ait internet sitesi üzerinden alınan bilgiler ve verdiği röportajlar yeterince bilgi veriyor. Ankara’da doğan Bereket Öner, ilk ve orta eğitiminden sonra Köksal Toptan Koleji’ne kayıt olmuştur. Lise yıllarında yaşıtlarından farklı olarak finansa duyduğu ilgi ile şaşırtan iş adamı, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümünü kazanmıştır. Daha sonra Amerika’ya gitmiş ve Kaliforniya Üniversitesi’nde finans eğitimi almıştır.
 

24 Yaşında CEO Görevine Layık Görüldü
 

Oldukça başarılı bir eğitim geçiren Bereket Öner, Amerika’daki kısa süreli çalışma hayatından sonra Türkiye’ye döndü ve Ankara’da çalışmaya başladı. Henüz 24 yaşında iken Sincan firmalarından Styropor’da CEO oldu. “yılın En Genç CEO’su” olan Bereket Öner, Ankara Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ödüllendirildi. Styropor, genç CEO’sunun yönetiminde satış rekorları kırdı. En üst düzeyde üretim yapan Styropor, global bir marka haline geldi. Isı yalıtım sektöründe adından söz ettirirken, genç CEO, başarının mimarı olarak görüldü.Daha sonra kendi işini kurmak amacıyla görevinden istifa etti ver Ankara’da kendi yatırımlarına ağırlık verdi. İnşaat projeleri yapan genç iş adamı, finans yeteneği sayesinde danışmanlık görevi de yaptı. Yatırım ve maliyet raporlarının hazırlanması ve yönetim stratejileri oluşturulması konusunda, iyi çözümler üretenBereket Öner, ulusal firmaların öncelikli tercihi oldu. Antalya ve İstanbul’da da yatırım ve danışmanlık yaptı. Son olarak, Antalya ilinde yeni fabrika kurmayı amaçladığını açıklayan genç CEO, iş dünyasında takdirle karşılandı.
 

Kereste ve Kütük Fabrikası Açmaya Karar Verdi
 

Türkiye’nin ticari ormanlar bakımından zengin olduğunun farkında olan genç iş adamı, Antalya ilinde ağaç endüstrisi üzerine yatırım yapma kararı aldı. Ailesinden tam destek alan Bereket Öner, bu projeye yaklaşık 60 trilyon Türk Lirası ayırdı. 35 yaşındaki iş adamı, yeni projesi ile ülkenin daralan ekonomisine faydalı olmayı amaçlıyor. Yüzlerce Antalyalıya iş vermeyi umut eden iş adamı, milli bir üretimin başarı sağlayacağını söylüyor. Kereste ve kütük sektörünün canlı bir sektör olduğunu vurgulayan Bereket Öner, sürekli büyüme ilkesi ile yola çıkıyor. Yıllık ortalama yüzde 30 kadar büyüme hedefi koyuyor ve düzenli olarak fabrikayı yenileyeceklerini söylüyor. Yönetim stratejileri doğru oluşturulan bu fabrikada, her yıl yeni işçi alımlarının olması ümit ediliyor.
 

Antalya’da Gençlerin Yeni İş Umudu Oldu
 

Bereket Öner, daha önce inşaat, emlak, finans ve ısı yalıtım sektörlerinde çalışmış olmasına rağmen, farklı bir alana yatırım yaparak kendine olan güvenini gösteriyor. Pazar analizi yapabilme ve süreç yönlendirebilme yeteneği ile bugüne kadar çalıştığı tüm sektörlerde başarılı olan iş adamı, ağaç endüstrisinde de başarılı olacağına inanıyor. Son yıllarda dekorasyonda ağaç ürünlerine olan ilginin yükselişini fark ettiklerini belirten genç CEO, kereste imalatının ise her zaman potansiyelinin olduğunu söylüyor. Bereket Öner, projesinde daha sağlam ilerlemek için alanında başarı sağlamış kişilerden oluşan bir ekip kurdu ve bu ekibiyle gün aşırı toplantı yapıyor. Kısa sürede sektörde kabul görmek için tüm fırsatları değerlendiren ekip, dünyadaki yeni teknolojileri de takip ediyor. Bereket Öner ve ekibi Antalyalılara iş imkanı sunuyor. Çalıştığı tüm şirketlerde kurumsal kimliğe önem veren iş adamı, işçilerin haklarını da önemsiyor. Yoğun tempoya rağmen, sosyal sorumluluğunu da unutmayan iş adamı; topluma yararlı dernek ve vakıfların faaliyetlerine katılmayı ihmal etmiyor.