Denizli’de Acar ailesine 17 yıl sonra ikinci şehit acısı

Denizli'de Jandarma Uzman Çavuş 22 yaşındaki Burhan Acar, Tunceli kırsalında PKK’lı teröristler ile girilen çatışmada şehit düştü. Acar’ın şehadet haberi, Denizli’de üzüntü yarattı. Şehidin amcası Süleyman Acar’ın da 1999 yılında yine terör örgütünce şehit edildiği ortaya çıktı

Denizlide Acar ailesine 17 yıl sonra ikinci şehit acısı
28 Kasım 2016 Pazartesi 20:29 tarihinde eklendi.
Denizli’de oğlunun şehit olduğunu öğrendikten sonra eve ambulansla getirilen 2 çocuk annesi Ayşe Acar’ın ağıtları yürekleri dağladı.
 
Yarbay kadın asker ile sağlık görevlisinin desteğiyle eve getirilen Ayşe Acar, oğlunun en son evden çıkarken dış kapıya astığı Türk bayrağına doğru yönelerek, "Benim oğlum bayrak astı da gitti.
 
Bu bayrakları beğenmedim ben, oğlumun astığı bayrağa gideceğim. Bu bayrağı benim oğlum astı" demesi yürekleri burktu. Evin içine götürülen Acar, sağlık görevleri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.
 
ŞEHİT AMCASININ ÖCÜNÜ ALACAĞINI SÖYLEMİŞ
 
Acar’ın en son göreve giderken, ailesine "Amcamın öcünü alacağım" dediği öğrenildi. Şehit Acar’ın lise öğrencisi kardeşi Mehmet Acar da okuldan dönüşte evdeki bayrakları ve kalabalığı görünce önce ne olduğunu anlayamadı ardından ağabeyinin şehit olduğu haberini alınca gözyaşlarına boğuldu.
 
Mehmet Acar, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.
 
Şehidin annesiyle aynı ismi taşıyan babaannesi 67 yaşındaki Ayşe Acar, 2 yıl önce, telefon dolandırıcılarına 31 bin 100 lira değindeki ziynet eşyası ile bankadan çektiği 33 bin 700 lirayı kaptırmıştı.
 
Dolandırıcılar yaşlı kadını, sağlık müdürlüğünde çalışan oğlunun PKK soruşturmasında tutuklanacağı yalanıyla kandırıp, aldıkları para ve ziynet eşyasıyla kayıplara karışmıştı.
 
DHA