Donan aracı eşekler çekti

Ardahan´da eksi 30’ları bulan soğuk hava nedeniyle birçok araç donuyor.

Donan aracı eşekler çekti
18 Ocak 2013 Cuma 12:02 tarihinde eklendi, 1.847 kez okundu.

 

Merkeze bağlı Çamlıçatak köyünden il merkezine gelen bir minibüs de köy içinde yol ortasında dondu. Donan aracı çekecek başka araç olmayınca devreye eşekler girdi. 
 
Köylüler getirdikleri eşekleri araca bağlayarak aracı kara yoluna çıkarmaya çabaladı. Önde eşeklerin çektiği minibüsü, köylüler de arkadan iterek destekledi. Eşekler aracı çekmekte zorlananınca, eşek takviyesi yapıldı. Köylülerin büyük uğraşı ve eşeklerin çabasıyla minibüs, kara yoluna çıkarılabildi. Kara yolunda da belli süre eşeklerle aracı çekmeye çalışan köylüleri, yoldan geçenler şaşkınlık içinde izledi. Aracın çalıştırılmasının ardından köylüler arabaya binerek Ardahan’a doğru yol aldı. 
 
Soğuk hava nedeniyle araçlarının her gün donduğunu söyleyen sürücü Kurban Akyüz, her sabah bu çileyi çektiklerini ifade etti. Sürücü Akyüz, "Soğuklardan dolayı aracımız dondu. Eşeklere çektirmeye çalışıyoruz. Her gün yaşadığımız çile bu. Devamlı böyle sıkıntılar yaşıyoruz. Eşeklerle az da olsa yol kat etmeye çalışıyoruz. Ardahan’a gidiyoruz, yolcularımız da iteleyerek bize destek veriyor. Biz bu şekilde asfalta çıkmayı düşünüyoruz. Hayvanlara eziyet veriyoruz biz de farkındayız ama araç gitmiyor. Başka çaremiz yok." dedi. 

CİHAN