Erdoğan'dan, Sarıyer'de balkon konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sarıyer İlçe Teşkilatını ziyaret etti. 3 saate yakın partililerle görüşen Erdoğan, gece 22:00’de balkona çıkarak dışarıda toplanan kalabalığa seslendi.

Erdoğandan, Sarıyerde balkon konuşması
03 Ocak 2018 Çarşamba 23:47 tarihinde eklendi.
Hürriyet'ten Özgür Aluncu'nun haberine göre; İlçe teşkilatının yeni hizmet binası için hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğu söyleyen Erdoğan, Rabia işaretinin tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet anlamına geldiğini hatırlatarak özetle şunları söyledi:
 
Niçin tek millet diyoruz? Çünkü bizi bölmek istediler. Parçalamak istediler. Biz Türküyle, Kürdüyle, Alevi’si Sünni’siyle tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. Tek vatan. Vatanımızı bölemeyecekler. Yok ‘Güneydoğu’da şöyle’, ‘Doğu’da böyle’. Avucunuzu yalarsınız. Ne oldu çukurlar açtılar. ‘Kato’ya çıkamazsınız’ dediler. ‘Gabar’a çıkamazsınız’ dediler. ‘Tendürek’e çıkamazsınız dediler. Şuanda askerimiz de, polisimiz de, güvenlik korucularımız da, hep birlikte, yeri geldi Gabar’da oldular. Kandil’de oldular ve o çukurları onlara mezar yaptılar.
 
 
SEÇİM MESAJI
 
Şimdi önümüzde 14 ay var. 14 ay sonra, biliyorsunuz Mart 2019 yerel seçimleri var. Ama Mart yerel seçimleri biliniz ki, Kasım 2019’un işaret fişeğidir. Orada ne var? Parlamento seçimi var. Ne var? Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Buna hazır mıyız? Çok çalışacağız. Sarıyer’de önce yerel seçimi almaya hazır mıyız? Bu azmimizi hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz.