Ertuğrul Kürkçü fena patladı

Ertuğrul Kürkçü Takvim gazetesini kanalizasyon çukuruna benzetti ve Bülent Arınç'ı ise TRT'yi siyasi çıkarları için kullanmakla suçladı

Ertuğrul Kürkçü fena patladı
13 Eylül 2012 Perşembe 11:45 tarihinde eklendi.

 

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) milletvekili Ertuğrul Kürkçü imc tv’de konuk olduğu Mercek Altı programında, tatil fotoğraflarını yayınlayan Takvim gazetesini kanalizasyon çukuruna benzetti. 
 
Kürkçü, Takvim gazetesinin fotoğraflarını gazetecilik başarısı olarak niteleyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı da, TRT’yi siyasi amaçları doğrultusunda kullanmakla suçladı. 
 
GAZETECİLİĞİN KANALİZASYON ÇUKURU TAKVİM
 
Mercek Altı programında 12 Eylül askeri darbesini konuştuğumuz BDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü geçtiğimiz günlerde tatil fotoğraflarını yayınlayan Takvim gazetesiyle ilgili şöyle konuştu, "Eğer Türkiye’de gazeteciliğin bir kanalizasyon çukuru varsa bu gazete işletmektedir. Türkiye medyasının bütün atıkları burada toplanmaktadır. Bu çukuru bir gazete, burda gerçekleştirilen işi de bir gazetecilik başarısı olarak niteleyen Bülent Arınç’ı burada herkesin huzurunda kendi görevini kötüye kullanmak, suistimal etmek ve kişi haklarına saldırmakla suçluyorum. Bülent Arınç TRT’den sorumludur. TRT’den sorumlu olan bir Devlet Bakanı, aslında bu çukurdan çıkmış bir gazeteci olan Emin Pazarcı’nın yönettiği bir programa bütünüyle anlaşmalı olarak katıldı. Orada Emin Pazarcı’nın servis ettiği topa bir vole çaktığını sanarak benim hakkımda ve benim davranışım hakkında ulu orta konuşma hakkını buldu."
 
ARINÇ TRT’Yİ MENFAATLERİNE ALET ETTİ
 
Bülent Arınç’ın TRT Kanunu’nu çiğnediğinin altını çizen Kürkçü, "Bülent Arınç, TRT’yi kendi hükümetinin kendi partisinin menfaatlerine alet etti. Bu yayınla TRT taraf tuttu. Bir siyasi partinin AKP’nin lehine, bir siyasi partinin, BDP’nin aleyhine, tek yanlı saatlerce yayın yaptı" dedi.