iPhone 5 Haziran’da geliyor

Yeni iPad’den sonra gözler Apple’ın yeni cep telefonu iPhone 5’e çevrildi. İşte haziranda tanıtılması beklenen iPhone 5’in özellikleri.

 

Apple’ın iPad’in yeni versiyonu ile hayal kırıklığına uğrayan fanatiklerini yeni iPhone’la teselli etmesi bekleniyor. iPhone 5’in getireceği yeni özellikler konusunda sızan detaylar heyecanı artırdı.
 
Telefonun haziran ayında ABD’de yapılacak olan Worldwide Developers Conference’da tanıtılması bekleniyor. Aksi halde yeni iPhone’un çıkışı eylül ayına kalacak. İşte iPhone 5’te olması beklenen özellikler:
 
DAHA GENİŞ EKRAN: Şu an piyasada olan iPhone 4S’te ekran boyutu 3.5 inç. iPhone 5’te ise bunun 4.6 inçe çıkması bekleniyor.
 
YİNE RETİNA EKRAN: iPhone 4 serisinde bulunan ‘Retina Display’ ekran yapısı iPhone 5’te de geliştirilerek korunacak.
 
4G: 4G teknolojisi, yeni iPad’de olduğu gibi yeni iPhone’da da bulunacak.
 
NANO SİM KART: Apple, iPhone 4’lerde telefonun içinde yerden kazanmak amacıyla sim kartları micro sim karta küçülterek bu alanda yeni bir standart yaşatmıştı. Şimdi ise sim kartı nano sim kart formatına indiriyor. Bu sayede telefon çok daha incelebilecek.
Haber Tarihi: 26 Mart 2012 Pazartesi 12:28Haber Adresi: http://www.objektifhaber.com/iphone-5-haziranda-geliyor-118044-haber/