'Burada iş bitmemiştir sadece başlamıştır'

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, kendisine yönelik "suikast girişimi davası"na ilişkin, "15 Temmuz darbe girişiminin bir kısım failleri ile ilgili mahkeme kararını dün açıkladı.
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, kendisine yönelik  "suikast girişimi davası"na ilişkin, "15 Temmuz darbe girişiminin bir kısım failleri ile ilgili mahkeme kararını dün açıkladı. Bu dünya etme bulma dünyasıdır. Samimi, dürüst  olmazsan bunun cezasını ama bu dünyada ama ebedi alemde muhakkak çekeceksin. Bunlar samimi, dürüst değil. Bu ülkeyi bölmek, parçalamak için adım attılar. Mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Hukuk yolu her türlü adımı atacağız" dedi. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden bazı kanaat önderlerini kabul ettiği programda konuştu. Erdoğan, "Kanaat önderlerimiz ile istişare ettiğimiz hiçbir konuda bizler nedamet yaşamadık. Herhangi bir pişmanlık da duymadık. Ülkemizde ve bölgemizde çok önemli hadiselerin yaşandığı hassa bir dönemde bir kez daha sizlerle istişare etme gereği duyduk" diye konuştu.
 
"'BUNDAN SONRASI BENİ ÇOK DA İLGİLENDİRMİYOR' HAVASINA GİRMEK KURU HAYALDİ" 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak referandumu ve sonrasındaki yaptırımlara ilişkin şu ifadeleri kullandı:  "Bugün sizlerle açık yürekli konuşacağım. Birileri çocukluk düşlerini gerçekleştirecek diye tüm bölgemizin ve ülkemizin tehlikeye atılmasına müsaade edemeyiz. '16 yaşında benim hayallerim vardı. Şimdi hayallerimi gerçekleştirdim. 'Bundan sonrası beni çok da ilgilendirmiyor' havasına girmek kuru hayaldi. 
 
REFERANDUM BİR SEBEPTİR NETİCE DEĞİLDİR. BURADA İŞ BİTMEMİŞTİR SADECE BAŞLAMIŞTIR
 
Referandum bir sebeptir netice değildir. Burada iş bitmemiştir sadece başlamıştır. Bir tarafında İran kuzeyinde Türkiye güneyinde Irak yönetimi batısında Suriye. Ne yapacaksın? Nereye gideceksin? Nasıl çıkacaksın? 
 
BUYRUN ŞİMDİ BÜTÜN HAVA SAHALARI DA KAPATILACAK UÇUŞLAR ZATEN YASAKLANDI. YAKINDA SINIRLAR DA KAPATILACAK
 
Buyurun şimdi bütün hava sahaları da kapatılacak uçuşlar zaten yasaklandı. Kim gelecek nasıl gideceksin? Yakında sınırlar da kapatılacak. Bir devleti yöneten bu şeyleri böyle çocukça değerlendirir mi? Eyalet yönetimi de olsa bu bir yönetim. Duygusal olarak kendini tatmin etmek için böyle bir adım atılabilir mi? 
 
DÖRT DÖRTLÜK BİR NANKÖRLÜK.  'BU BENİM 16 YAŞINDAN BERİ HAYALİYDİ' DİYOR. OTUR OTURDUĞUN YERDE 
 
Memurunun maaşını ödeyemiyordun bize geldin Başbakanlığım döneminde kendisine 2 milyar dolar kredi açtık. Memurunun maaşını ödesin diye. Petrolünü taşıma noktasında boru hattımız aynı şekilde çalıştı. Sana bu aklı kim veriyor? Sadece sağ tarafında İsrail var. Dört dörtlük bir nankörlük. 'Bu benim 16 yaşından beri hayaliydi' diyor. Otur oturduğun yerde." 
Haber Tarihi: 05 Ekim 2017 Perşembe 17:23Haber Adresi: http://www.objektifhaber.com/burada-is-bitmemistir-sadece-baslamistir-374479-haber/