Aralık Ayının İlk Haftasında Hangi Bankalar Konut Kredisi Faizlerini İndirdi?

Konut kredisi faiz indirimleri Aralık ayında da tüm hızı ile düşmeye devam ediyor. Son haftada hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı?
Konut kredisi faiz indirimleri Aralık ayında da tüm hızı ile düşmeye devam ediyor. Son haftada hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı?
 
 
Bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki indirimler hızla devam ediyor. Aralık ayının ilk haftası itibariyle dört banka daha konut kredisi faizlerinde indirim uyguladı. Bankaların tabela konut kredisi faiz oranları ortalaması geçen haftadan bu yana 2 puan gerileyerek %1.34’e indi.
 
 
Konut kredisi faiz oranları %1’in altına inen banka sayısı dokuza çıktı. Kamu bankalarının ardından indirimlere hız veren özel bankalarda konut kredisi faiz oranlarını psikolojik seviyenin altına düşürüyor. Güncel olarak Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank, İNG, TEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank konut için %1’in altında faizlerle kredi kullandırıyor. 
 
 
En uygun kampanyalı konut kredisi faiz oranı %0.95 olarak uygulanırken en düşük tabela faiz oranı ise %0.98 seviyesinde yer alıyor. Konut kredisinde en yüksek tabela faiz oranı oranı ise halen %2.58 düzeyinde. 
 
 
Bankalardan 150.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 5 yıl vadede aylık en düşük taksit tutarı 3.300 TL oluyor. Söz konusu kredinin masraflar dahil toplam geri ödemesi ise yaklaşık 197.500 TL’ ye karşılık geliyor. 
 
 
KrediPazari.com’un araştırmalarına göre Aralık ayının ilk haftasında konut kredisi faiz oranlarında indirim uygulayan bankalar ve güncel faizleri şu şekilde;
 
 
Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi 
 
 
Yapı Kredi Bankası konut kredisi faizlerinde 10 puan daha indirim gerçekleştirerek 10 yıla dek tüm vade ve tutarlar için %0.99 oranı ile kredi kullandırmaya başladı.
 
 
Akbank Konut Kredisi 
 
 
Akbank dün gerçekleştirdiği indirim sonrasında konut kredisi faizlerini 10 yıl vadeye kadar %0.99’a çekti. 
 
 
Garanti BBVA Konut Kredisi 
 
 
Garanti BBVA faiz indirimi sonrasında 500.000 TL’ ye kadar %1.05’den başlayan faiz oranları ile 10 yıl vadeye kadar kredi kullandırmaya başladı. Banka 10 ile 20 yıl arası vadelerde ise %1.32 faiz oranı ile kredi sunuyor. 
 
 
ŞekerBank Konut Kredisi 
 
 
ŞekerBank faiz indirimi sonrasında 36 ay vadeye kadar %1.19, 84 ay vadeye dek %1.29, 120 ay vadeye kadar ise %1.39 faiz oranı ile kredi sağlıyor.  
Haber Tarihi: 06 Aralık 2019 Cuma 18:19Haber Adresi: http://www.objektifhaber.com/aralik-ayinin-ilk-haftasinda-hangi-bankalar-konut-kredisi-faizlerini-indirdi-397483-haber/