İmplant Diş Fiyatları

İmplant diş fiyatları, tedavide kullanılan malzemelere ve hastaya uygulanacak ek diş tedavilerine bağlı olarak değişiklik gösterir.

İmplant diş fiyatları, tedavide kullanılan malzemelere ve hastaya uygulanacak ek diş tedavilerine bağlı olarak değişiklik gösterir. İmplant tedavisi diş çekimi ya da dolgudan farklı olarak uzun süreli ve düzenli kontrollerin gerekli olduğu bir tedavidir.
 

Çene kemiğine implant vidası yerleştirildikten sonra ortalama 2-3 aylık bir sürenin geçmesi beklenerek türkiye implant diş yerleştirilir. İmplantın hastaya uyumluluğu, implant dişin yerleştirilmesi ve sonraki dönemlerdeki 6 aylık kontroller baz alınarak tedavi fiyatları belirlenir. İmplant diş, tek bir tedaviden oluşmadığından, diş fiyatları bu tedaviler bütünü doğrultusunda belirlenir.
 

İmplant Çeşitleri Nelerdir?
 

İmplant dişin en yaygın olan türü, vida şeklinde olan ve çene kemiğine gömülen çeşididir. Ancak implantın farklı türleri de mevcuttur ve hastanın ihtiyaçlarına ya da ağız ve diş yapısına göre belirlenebilir. Yaygın olarak kullanılan izmir implant çeşitleri şöyledir:
 

  1. Transosseöz implantlar
  2. Endosseöz implantlar
  3. Subperiostal implantlar
  4. İntramukozal implantlar
  5. Endodontik implantlar
     

Bunların dışında farklı implant türleri olduğu gibi, implant diş markaları da çok çeşitlidir. 2000’li yıllarda implant dişler genellikle yurt dışından getirildiği için implant tedavileri yüksek maliyetli olarak gerçekleşiyordu. Ancak günümüzde yerli implant markaları da kullanılmaya başlandığından tedavi masrafları düşmeye başlamıştır. İmplant diş markası seçiminde diş hekiminin tavsiyelerine göre hareket etmek, diş tedavisinin daha etkin ve başarılı şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bununla birlikte implantı uygulayan hekimin uzmanlığı ve bu alandaki başarısının implant markası seçiminden daha önemli olduğu unutulmamalıdır.
 

İmplant Diş Tedavisi Sonrası Aşamalar
 

Eksik dişlerin tedavisinde kullanılan implant diş, uzun yıllar boyunca kullanılabilen bir protez olsa da, hastaların 6 aylık dönemlerle kontrol edilmesi gerekir. Genel ağız ve diş bakımının doğru yapılmaması implantın kullanım ömrünü azaltacağı gibi; kontrollere düzenli olarak gidilmemesi de implant dişin ya da komşu dişlerin zarar görmesine neden olabilir. Hastaların kontrollere düzenli olarak gitmesi ve ağız ve diş bakımına dikkat etmesi implant tedavisi sonrasında oldukça önemlidir. İmplant diş fiyatlarına, implant sonrasındaki kontroller de dahildir. Genellikle 6 aylık periyotlarla gerçekleştirilen bu kontroller ücretsiz olarak yapılır.

Haber Tarihi: 25 Eylül 2021 Cumartesi 08:07Haber Adresi: http://www.objektifhaber.com/implant-dis-fiyatlari-401539-haber/