Moskova'da havaalanında intihar saldırısı

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Domodedova havaalanında bir patlama meydana geldiği 30'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

 

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Domodedova havaalanında meydana gelen patlamanın intihar saldırısı olduğu bildirildi.
    
İngilizce yayın yapan "Russia Today" televizyonu, polisin yaptığı açıklamada, Rusya'nın en büyük ve trafiği en fazla olan Domodedova havaalanındaki patlamaya bir veya birden fazla intihar eylemcisinin yol açtığının belirtildiğini kaydetti.
    
35 KİŞİ ÖLDÜ

Öte yandan patlamayı incelemek için oluşturulan soruşturma komitesi tarafından yapılan açıklamada, havaalanındaki patlamaya terörist saldırının neden olduğu, saldırıda 35 kişinin öldüğü 130 kişinin yaralandığı belirtildi.
    
Bu arada, polis geçen yıl mart ayında başkent Moskova'daki metrolarda arka arkaya meydana gelen terörist saldırıları göz önünde bulundurarak olası ikinci veya üçüncü bir saldırının metro veya havaalanlarında meydana gelmesini önlemek için yoğun güvenlik önlemleri almaya başladı.
Haber Tarihi: 24 Ocak 2011 Pazartesi 16:01Haber Adresi: http://www.objektifhaber.com/moskovada-havaalaninda-intihar-saldirisi-67613-haber/