"Ankara vapurunu seçiyor"

Ankara'da etkili olan yağmurun ardından yaşananlar Twitter'da da çok konuşuluyor: "İstanbul taksisini, Ankara vapurunu seçiyor", "Ankara'ya deniz geldi... alt geçitte dalgıçlar var... hayaldi gerçek oldu."

 

Ankara'da 20 dakika etkili olan yaz yağmuru sellere neden oldu.
 
Balgat'ta bulunan “70 Gün Alt Geçidi” adeta dereye döndü. 7-8 metrelik geçitte aralarında LPG tüpü taşıyan bir kamyonetin de bulunduğu 5-6 araç sulara gömüldü.
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yaşanan olaylar normal bir yağış değil, altyapıdan kaynaklanan bir durum değil. Bu duruma hiçbir altyapı dayanmaz. Arkadaşlara talimat vererek, tüm radyoların vatandaşların trafiğe çıkmaması için anons edilmesi yönünde uyarılmasını istedim. Akşam saat 20.00'ye kadar zorunlu haller dışında vatandaşların trafiğe çıkmamasını rica ediyoruz" diye konuştu.
 
Ankara'da yaşananlar sosyal paylaşım sitesi Twitter'da da en çok konuşulan konulardan biri oldu. İşte Twitter'dan bazı yorumlar:
 
İstanbul taksisini, Ankara vapurunu seçiyor.. (murat_aras)
Yağmur yağıyor seller akıyor, @06melihgokcek "dışarı çıkmayın" diyor. (hakankoksal)
Melihgök Ç. Bir Ankara Meteorolijisi (Musmulafaruk)
Ankara'ya deniz geldi...alt geçitte dalgıçlar var...hayaldi gerçek oldu.... (sevalbayazit)
Ankara'da Büyükşehir belediyesi balıkadam istihdam edecekmiş! (ugurses)
Su baskını değil onlaar.. Melih Gökçek'iniz Ankara'ya deniz getirdi sayın Ankaralılaar. (burakakkul)
Melih Bey, Kanalistanbul'un tamamlanmasını beklemedi.Çılgın projeyi 1haftada Ankara'ya taşıdı.KANALANKARA.(Not:Otomobil değil gemi kullanın) (Deniz_Zeyrek)

NTV
Haber Tarihi: 16 Haziran 2011 Perşembe 19:03Haber Adresi: https://www.objektifhaber.com/ankara-vapurunu-seciyor-81757-haber/