İstanbul Web Tasarım Ajansları

Belki de birçoğumuz için yeni, hatta bazılarımız için yabancı bile olabilecek bir kavram olarak karşımıza çıkan web tasarım, her geçen gün gelişen ve büyüyen teknoloji ile birlikte kendini geliştiriyor.

İstanbul Web Tasarım Ajansları
13 Ekim 2017 Cuma 12:39 tarihinde eklendi, 2.322 kez okundu.

Belki de birçoğumuz için yeni, hatta bazılarımız için yabancı bile olabilecek bir kavram olarak karşımıza çıkan web tasarım, her geçen gün gelişen ve büyüyen teknoloji ile birlikte kendini geliştiriyor. Ülkemizin hemen her konuda en gelişmiş bölgesi İstanbul, gerek nüfus yoğunluğunun sağladığı iş gücü, gerek büyük firmaların burada olmasıyla birlikte teknolojinin de merkezinin İstanbul olduğunu söylememiz mümkün. Hal böyle olunca web tasarımı alanında da büyük bir gelişim gösteriyor.
 

Web tasarım aslında tahmin ettiğinizden çok büyük bir kesimi kapsıyor. Yalnızca bu alanda faaliyet gösteren firmalar olduğu gibi çeşitli yazılım firmalarından tutunda reklam ajanslarına kadar bir hayli çeşitlilik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Elbette bahsi geçen şirketlerin yanında bireysel olarak çalışan kişiler de bulunmakta. Tüm hepsini incelemek zor o nedenle biz konumuzu biraz daha İstanbul web tasarım ajansları üzerinde yoğunlaştırmak istiyoruz.
 

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere web sitesi tasarımı alanında amatör olarak hizmet veren firma sayısı fazla olsa da web tasarımı basit bir iş değildir. Her bir bileşeni işinin uzmanı bir kişi tarafından yapılmalı ve bu bileşenler profesyonel bir biçimde bir araya getirilmelidir. Bu da demek oluyor ki grafik tasarımdan, sitenin kodlanmasına, veri tabanının hazırlanmasından arama motoru optimizasyonuna kadar her iş ayrı ayrı yapılmalı, dolayısıyla tüm bu işler için farklı personel istihdam edilmeli. İşte bu noktada İstanbul web tasarım firmaları bir adım öne çıkmış oluyor çünkü alanında uzman personel bulmak diğer illere nazaran çok daha kolay. Kuşkusuz diğer illerde de bu işi layıkıyla yapan ajanslar var, yalnızca büyükşehirlerde de değil çok küçük Anadolu illerinde bile güzel bir ekip kurup İstanbul’daki firmalara taş çıkartacak web tasarımı yapan ajanslar var fakat sayıları gerçekten çok az.
 

Farklı bir bakış açısıyla bakarsak, illere göre web tasarım ihtiyacı da değişiyor. İhtiyaç arttığı sürece bu ihtiyacı karşılamak için daha fazla ajans açılıyor ve iş yaptıkça kendilerini daha fazla geliştirebiliyorlar. İşletme sayısının az olduğu herhangi bir ilde ayda yapılacak olan tek bir iş için 7-8 personel çalıştırmak mümkün değil, eğer böyle olsa web tasarım maliyetleri de ciddi oranda artar ve fiyatlar çok üst noktalara ulaşır. Burada yine İstanbul web tasarım firmaları önemli bir avantaja sahip oluyor, ihtiyacın ve dolayısıyla talebin artması sayesinde daha fazla profesyonel personel istihdam ederek çok sağlam ekipler kurabiliyorlar.