Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz ziyaret; O kızın evine gidecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da minibüste başı kapalı olduğu için saldırıya uğrayan kadını evinde ziyaret edeceğini söyledi.

Kılıçdaroğlundan sürpriz ziyaret; O kızın evine gidecek
15 Şubat 2017 Çarşamba 13:12 tarihinde eklendi.
SALDIRIYA UĞRAYAN KADINA ZİYARET
 
Kılıçdaroğlu, “Şunu da kısaca ifade edeyim; Başı örtülü bir kız kardeşimize yapılan saldırıyı dün grup toplantısında kınamıştım, doğru olmadığını ifade etmiştim. Hiç kimsenin giyim tarzıyla uğraşmak gibi bir düşünceyi hiç kimse kafasından dahi geçirmemelidir. Herkes bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında özgürce gezebilmelidir. Herkesin giyimine, kuşamına, herkesin saygı duyması gerekir. Ben de öğleden sonra aileyi ziyaret edeceğim, kız kardeşimle tanışacağım. Onun da sorunlarını dinleyeceğim" dedi.
 
CHP'NİN "ANAYASA MAHKEMESİ KARARI"
 
Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesine gitmeme kararlarına Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konu hakkındaki yorumlarının sorulması üzerine şunları kaydetti:
 
“Öyle anlaşılıyor ki, Binali Bey de, Devlet Bey de hayal kırıklığına uğramışlar. Biz milli iradeye güveniyoruz. Biz halkımızın iradesine güveniyoruz. Kendilerini Anayasa Mahkemesinin yerine koyup, böyle bir düşünce ifade etmeleri doğrusunu isterseniz beni de şaşırttı."
 
“VATANDAŞLARIMIZ HAYIRLI BİR KARAR VERECEKLERDİR"
 
Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin referandumdan “Evet çıkarsa ne olur ?" sorusu üzerine şu değerlendirmelerde bulundu:
 
“Ucu açık bir maceranın içine koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ni sokmuş oluruz. Bütün yetkilerin bir kişinin elinde toplanması kadar yanlış bir uygulama yoktur. Dünyada böyle bir örnek te yoktur. Bir kişi çıkacak 'ben bütün muhtarlıkları kapattım' diyecek. Niçin? Bir kişi çıkacak 'müsteşarı koşulları bundan sonra böyle olacaktır. Hakimleri ben tayin edeceğim, savcıları ben tayin edeceğim, büyükelçileri ben tayin edeceğim, genel müdürleri ben tayin edeceğim, Türkiye'nin devlet yapısını ben tek başıma değiştireceğim' diyecek. Bu bir felakettir. Sonu belirsiz bir maceradır. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Bu yetkileri bugüne kadar kim kullanıyordu? TBMM kullanıyordu. Herkesin yetkisini ve yetki alanlarını TBMM bir kanunla belirliyordu. Şimdi biz kanunu bir tarafa atıyoruz, bir kişinin iradesine bırakıyoruz bütün bunları. Bu doğru değildir. Nereye götürür? Türkiye'yi bir felakete götürür. Ben bu milletin sandığa giderken kendi vicdanında ölçmesini ve tartmasını ve ondan sonra sandığa gitmesini istedim oy kullanırken. Biz bu millete güveniyoruz, kendi milletimize güveniyoruz, halkımıza güveniyoruz. Sağ duyusuna güveniyoruz, ferasetine güveniyoruz. Demokrasiye olan, bayrağına olan bağlılığına güveniyoruz. Tek adam yönetimlerinin olduğu Suriye'ye bakın, Irak'a bakın. 'Suriye ve Irak çok iyi bir örnektir, biz de onlara benzeyelim' diyorlarsa Türkiye bir felakete sürüklenir. Ama hayır, Japonya'ya bakalım, Almanya'ya bakalım, Fransa'ya bakalım, Amerika'ya bakalım, diğer ülkelere bakalım ve bu ülkelerde demokrasi nasıl gelişiyorsa biz de kendi ülkemizde demokrasiyi geliştirelim diyorlarsa vatandaşlarımız hayırlı bir karar vereceklerdir. Biz vatandaşlarımıza güveniyoruz."
 
KILIÇDAROĞLU'NUN İSTANBUL PROGRAMI
 
Kılıçdaroğlu, yine basına kapalı olarak Karadeniz STK Konfederasyonu Başkanları ile Amasya Dernekler ve Federasyonları'yla, Kastamonu Dernekleri ve Federasyonları ile bir araya gelecek. 
 
Kılıçdaroğlu'nun sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı toplantılar basına kapalı olarak gerçekleşiyor. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na, CHP Genel Başkan Yarımcıları Yasemin Öney Cankurtaran, Seyit Torun, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat eşlik ediyor.
 
 
Gülseli KENARLI - Güven USTA, İstanbul,(DHA)