Klimaların Teknik Özellikleri

Günlük hayatta klimaların kullanımı git gide yaygınlaşmakta, lüks yaşam tarzından çıkarak ihtiyaç haline gelmektedir. İklimsa klimalar, insanların konforlu yaşamlarını etkileyici özelliklere sahiptir.

Klimaların Teknik Özellikleri
23 Kasım 2017 Perşembe 12:40 tarihinde eklendi.

Günlük hayatta klimaların kullanımı git gide yaygınlaşmakta, lüks yaşam tarzından çıkarak ihtiyaç haline gelmektedir. İklimsa klimalar, insanların konforlu yaşamlarını etkileyici özelliklere sahiptir.
 

Klimalar 4 mevsim konforlu yaşamı insanlara sunmakta olan elektronik cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Klima seçimi yapılırken teknik özelliklerine dikkat edilerek, kullanım amacına uygun olarak ve kullanacağı yerin koşullarına uygun olarak alınması, hem klimanın ömrünü uzatmakta hem de istenilen verimin alınması konusunda büyük önem arz etmektedir. Klimaların teknik özellikleri arasında kapasite sınıfı, klima tipi, klima teknolojisi ve gaz tipi gösterilebilmektedir. Klima seçimi yapacak kişi bu özelliklere dikkat ederek klimayı satın aldığı takdirde istediği verimi alarak, konforlu bir yaşam sürebilmektedir. Kapasite sınıfı bir klima için çok önemlidir. Bu özellik klimanın soğutma kapasitesini belirleyen bir ölçüdür. Düşük kapasitedeki bir klimayla büyük bir alanı soğutmak istenirse hem klima daha fazla enerji harcayacak hem de klimanın istenilen verimi sağlayamayacak konumda olacaktır. Bunun yanı sıra klimanın tipi de kullanılacak alanı soğutma ya da ısıtma konusunda oldukça önem arz ederek, klimanın tam verim sağlaması açısından da önemlidir. Klima içerisinde kullanılan teknoloji de alınacak verimin ve tasarrufun önemini kapsamaktadır. Soğutmada ve ısıtmada kullandığı güç tüketimi de klimayı satın alacak kişi için, klimanın ne kadar enerji harcayıp harcamayacağı konusunda bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra klimanın markasının yetkili servisinin kolay ulaşılabilir olması da klima seçiminde dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Aydemir Soğutma, bir İklimsa yetkili servisi olarak hizmet vermektedir.


Samsun klima denildiğinde ilk akla gelen Aydemir Soğutma, İklimsa Samsun şubesi olarak, hizmet vermekte ve ürünlerinin satışı, montajı, arızalı durumları gibi konuları da sürekli takip altında tutmaktadır.