Online Habercilik Yeni Şafak Anlayışıyla Daha Objektif

Haber alma özgürlüğü anayasamız tarafından tanınan en önemli insan haklarından biridir.

Online Habercilik Yeni Şafak Anlayışıyla Daha Objektif
19 Ekim 2016 Çarşamba 13:10 tarihinde eklendi.

Haber alma özgürlüğü anayasamız tarafından tanınan en önemli insan haklarından biridir. Tarih boyunca iletişim araçlarının en güçlü olduğu dönemin tanıkları olan günümüz insanı için, haber alma özgürlüğü, yaşamlarını doğru yönde idame ettirebilmeleri için üst düzey önem taşıyor. Dünyanın genelinin teknolojik gelişmeler sayesinde, birbiriyle iletişimde olduğu günümüz dünyası, birbirlerine uzak veya yabancı toplumların, birbirleri hakkında yanlış bilinen veya hiç bilinmeyen özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasına, birbirlerini daha iyi tanımalarına neden oluyor.  Bu durum önyargıların ve tabuların kırılmasında büyük bir katkı sağlıyor ve toplumların birbirlerine daha fazla yaklaşmalarına neden oluyor. Dünyanın tüm bölgelerinin, birbirleriyle istedikleri an iletişim kurabildiği yenidünya da, artık tüm ülkeler birbirlerine çok yakın bir konumdalar.
 

Gazetecilik Başka Bir Boyut Kazandı
 

Haber alma özgürlüğünün en önemli dayanak noktası olan gazetecilik, günümüzün gelişmiş iletişim araçlarının yön verdiği yeni nesil dünyası içerisinde de en önemli konuma sahip durumda. İletişimin kolaylaşması ve herkes tarafından kolaylıkla ulaşılabiliyor olmasının meydana getirdiği bilgi kirliliği, objektif olmayan ve çoğunlukla çeşitli propaganda amaçları taşıyan haberlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Basın meslek ilkelerini takip eden, objektif ve doğru haberciliğin peşinde koşan kuruluşlar arasında önemli bir konuma sahip olan yeni şafak, internet haberciliğinde de aynı kurallar çerçevesinde, herkesin haber alma özgürlüğünün savunuculuğunu başarıyla yerine getiriyor.
 

Spor Dünyayı Birleştiriyor
 

Dünya toplumları arasında iletişimin diğer bir önemli aracı olan spor, gelişen dünyanın yeni koşullarında giderek daha fazla önemli hale gelmeye devam ediyor. Bir tür birleştiricilik özelliğine sahip spor sayesinde, dünyanın birbirlerinden tamamen farklı toplumları bir araya geliyor ve çeşitli şekillerde iletişim kuruyorlar.
 

Bu sebeple spor gündemiyle ilgili her haber, tüm ülkeler ve insanlar için önem taşıyor. Bu durumun öneminin farkındalığıyla ve aynı zamanda basın meslek ilkeleri ve haber alma özgürlüğünün en önemli üyelerinden biri olmanın sorumluluğuyla yeni şafak, sporla ilgili tüm dünyadan haberleri en doğru şekilde ve özel bir habercilik anlayışıyla takipçilerine internet aracılığıyla sunuyor. İnternet aracılığıyla spor gündemiyle ilgili tüm gelişmeleri takip edebileceğiniz kategorimiz http://www.yenisafak.com/spor, alanında uzmanlaşmış kadrolar tarafından büyük bir özenle hazırlanıyor. Sporla ilgili dünyadaki tüm gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenebileceğimiz platformumuz aynı zamanda, hiçbir yerde duyamayacağınız türlü habere de ulaşabileceğiniz en önemli adrestir.
 

İşini Ciddiye Alana Herkes Başarıya Ulaşır
 

İşini büyük bir ciddiyet içerisinde yapmakta olan tüm yeni şafak kadrosu, ilkeli duruşunu ciddiyet ve demokratik unsur olmanın bilinciyle yapmanın gururunu yaşıyor. Bu ilkeli duruşun ulaştırdığı başarı, yeni şafak takipçilerinin sürekli artmaya devam etmesine neden olduğu gibi, gösterilen teveccühe son derece vakur bir şekilde karşılık veren tüm gazete çalışanlarımız, sürekli daha nitelikli hizmet verebilmenin yollarını aramaya devam edecek.