Osman Gökçek'e rakip çıktı

ANKARA Ticaret Odasında 3 Aralık’ta yapılacak seçim öncesinde Osman Gökçek’e ilk resmi rakip çıktı. Gürsel Baran, bugün düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını resmen açıkladı.

Osman Gökçeke rakip çıktı
28 Kasım 2016 Pazartesi 14:17 tarihinde eklendi.
ANKARA Ticaret Odasında 3 Aralık’ta yapılacak seçim öncesinde Osman Gökçek’e ilk resmi rakip çıktı. Gürsel Baran, bugün düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını resmen açıkladı. Hürriyet'e seçimde aday olabileceği sinyali veren Mustafa Deryal de aday olmayarak, Gürsel Baran'ı desteklediğini duyurdu. Gürsel Baran, “2013’teki oyun kurucuların bugün tekrar oyun kurucu olmasına müsaade etmek istemiyoruz. Buranın kendine göre teamülleri var” dedi.
 
 
Baran, ATO başkan adaylığını açıkladığı basın toplantısında özetle şöyle dedi:
 
“2013’ten beri ATO ekonomik cephede varlık gösterememiş ve üzerine düşeni yapamamıştır. Gün kişisel hesaplar yapma günü değildir. Böyle zamanlarda kişisel hesaplar kimseye bir kazanç sağlamaz. Ülke menfaatleri her türlü kişi, grup ve zümreden çok daha önemlidir. Şu anda olağanüstü bir seçimin arifesindeyiz. Doğru tercih yapmak zorundayız. Ana fikri hak, hukuk ve adalet olan duruşumuz 2013 yılından bu yana değişmemiştir. Gün hiçbir baskıya boyun eğmeden irademizi doğrudan kullanma günüdür. Önceki seçimlerde neler yaşadığımız herkesin malumudur. Bunun tekrar yaşanmasına müsaade edilmeyecektir. Basiretli tüccar aynı hatayı iki kere yapmayacaktır.
 
Hürriyet