Sözleşme Fesih Gerekçesi: Asker Selamı

Asker selamı verdiği için profesyonel spor yaşamında sorun yaşayan sporcuların sayısı gün geçtikçe artıyor.Betdolar giriş

Sözleşme Fesih Gerekçesi: Asker Selamı
03 Kasım 2019 Pazar 04:30 tarihinde eklendi.

Asker selamı verdiği için profesyonel spor yaşamında sorun yaşayan sporcuların sayısı gün geçtikçe artıyor.Betdolar giriş
 

Fransa ile oynadığımız maçta yaşanan gol sevincimize, maç sonrasında abartılı tepki yağmıştı.
 

Özellikle futbolda Türk kökenli oyunculara, asker selamı verdikleri gerekçesiyle sert yaptırımlar uygulanmaya devam ediliyor.
 

Son olarak Başakşehir'den İrfan Can Kahveci'nin verdiği asker selamı sonrası yaşanan sıkıntılar hakkında Medipol Başakşehir Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ açıklamalarda bulundu.
 

UEFA'dan Disiplin Soruşturması
 

İrfan Kahveci, Başakşehir'in Avusturya takımı Wolfsberger ile oynadığı maçta, takımına galibiyet sevinci yaşatan golünü asker selamı vererek kutlamıştı. Maç 1-0 Başakşehir üstünlüğü ile sonuçlanmıştı. Maçın ardından Kahveci'nin verdiği asker selamına tepki gelirken, UEFA'dan futbolcu hakkında soruşturma açıldığına dair haberler geldi.Betdolar
 

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ konu hakkında açıklamalarda bulundu. Kahveci hakkında yapılan uygulamanın çifte standart olduğunu kaydeden Başkan, açıklamasında isim vermeden yöneticileri de eleştirdi. Gümüşdağ'ın açıklamaları şöyle:
 

"UEFA'da bir yöneticimiz var. 20 gündür bu asker selamı gündemde ama kendisinden ses yok"
 

Sadece Futbolculara Değil
 

Futbol harici branşlarda da, benzer uygulamalara rastlanıyor. Hentbol milli takımımızın oyuncuları arasında yer alan Durmuş Ali Tınkır ve Yunus Özmusul Yunanistan'da forma giyiyor.
 

Yunanistan Olympiakos takımında oynayan Tınkır'ın sözleşmesi, asker selamı verdiği gerekçesiyle feshedildi.
 

Yunan AEK takımı da oynayan Yunus Özmusul ise kulübü tarafından kadro dışı bırakıldı. Özmusul hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi.