Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu hayatını kaybetti Tiyatro sahnesinde ve Yeşilçam beyazperdesinde yıllarca rol alan emektar oyuncu Aytaç Yörükaslan 78 yaşında hayata veda etti. 26 Şubat 2015 Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu hayatını kaybetti
26 Şubat 2015 Perşembe 17:49 tarihinde eklendi, 2.944 kez okundu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan yapılan açıklamaya göre, Aytaç Yörükaslan için yarın Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde anma töreni düzenlenecek.
 
Yörükaslan'ın cenazesi, Şakirin Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.
 
Tiyatro ve sinema ve dizi oyuncusu Yörükaslan yıllarca İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda çalıştı. Şehir Tiyatrosu'ndan 2002'de emekli olan Yörükaslan, mimarlık mesleği gereği, pek çok tiyatro binasının yapımına da imza atmasıyla biliniyor.
 
'SÜPER BABA' İLE GENİŞ KİTLELERCE TANINDI
 
Ünlü oyuncu Süper Baba'da Yusuf Kaptan rolündeydi. 
 
Yörükaslan aralarında "Baş Sayfa", "Eyüp Üzerine Oyun", "Bozguncu", "Sabır ve Sebat", "Hacı Yatmaz", "Lütfen Dokunmayın", "Tuzak", "Aman Avcı", "İktidar", "Güneş Batarken", "Macbeth", "Avluya Bakan Pencere", "Yedinci Köpek", "Kuru Gürültü", "Elektronik Beyin", "Coriolanus", "Hamlet", "Hepimiz Bir Kişi İçin"in bulunduğu oyunlarda rol aldı.
 
Yörükaslan geniş kitle tarafından ise doksanlı yılların başının popüler dizisi “Süper Baba”daki rolüyle biliniyor.