Valiye 'Oğlumu tutuklayın' demişti

DENİZLİ Valiliğindeki halk gününde Vali Hasan Karahan'dan uyuşturucu kullanan oğlunun tutuklanmasını isteyen baba 52 yaşındaki A.G. (Ali Göksu), toplantı sonrası valiyle görüşemediğini kendisiyle vali yardımcısının görüştüğünü söyledi.

Valiye Oğlumu tutuklayın demişti
11 Ekim 2017 Çarşamba 20:18 tarihinde eklendi.
DENİZLİ Valiliğindeki halk gününde Vali Hasan Karahan'dan uyuşturucu kullanan oğlunun tutuklanmasını isteyen baba 52 yaşındaki A.G. (Ali Göksu), toplantı sonrası valiyle görüşemediğini kendisiyle vali yardımcısının görüştüğünü söyledi. 
 
Oğlunun nerede olduğunu bilmediğini söyleyen A.G. "En son bir hafta önce ablasının telefonunu alıp, İzmir'e gittiğini öğrendik. Şu anda nerede olduğunu bilmiyorum. Varsın biz çile çekelim ama oğlum tutuklansın "dedi. Denizli Valiliğinde dün yapılan halk gününe katılan baba A.G., oğlu 20 yaşındaki M.G.'nin uyuşturucu kullanıp, sattığını söyleyerek Vali Hasan Karahan'dan oğlunun tutuklanmasını istedi. Vali Hasan Karahan ile baba A.G. arasında yaşanan ilginç diyalogda Karahan'ın babayı eleştirmesi üzerine A.G., azarlanmak için gelmediğini ifade etti. Vali Karahan ise A.G.'ye, kendisini azarlamadığını belirterek, öyle anlaşıldıysa, özür dilediğini söyledi. Yaşanan diyaloğun ardından Vali Karahan, baba A.G.'yi makam odasına çağırdı.
 
BABA AÇIKLAMA YAPTI
 
Oğlunun uyuşturucu bağımlısı ve satıcısı olması yüzünden yıllardır sorun yaşayan dertli baba A.G. bugün kameralara konuştu. Evladını kurtarmak için yaptığı nasihatlerin, çabaların sonuç vermediğini söyleyen A.G., "Ben kendi evladımı kurtarmak için nasihat ettim olmadı, dövdüm olmadı. 20 yaşına geldi. Bu yaştaki insanı dövsen ne olur. Çevresindeki insanlarla görüşüp oğlumun peşini bırakmalarını söyledim. Vali Hasan Karahan'la görüştüm. Konuyu anlattım. Oğlumun madde bağımlısı olduğunu, satışını yaptığından da şüphelendiğimi, emniyetle görüştüğümü, benden delil istediklerini söyledim. Kesin delil bulacaksam, bu ülkedeki askere, polise ne gerek var. Terör konusunda başarılıyız. Peki, bu uyuşturucu belası terör kadar tehlikeli değil mi? Evde can güvenliğim yok, ailesini tehdit ediyor. Oğlum artık askere mi alınır, yoksa tutuklanır mı ne olacaksa olsun" dedi.
 
"YARDIMCISIYLA GÖRÜŞEBİLDİM"
 
Vali Hasan Karahan'ın sözlerinin zoruna gittiğini söyleyen A.G., "Vali de bana dedi ki; 'siz oğlunuz için ne yapıyorsunuz?' Ben duyarsız bir babaymışım, biraz gayri ciddiyetsiz gelince bu benim zoruma gitti. Vali Karahan'a, eğer azarlayacaksanız, bizi neden buraya çağırdınız dedim. Vali Karahan da yanlış anladığımı söyleyip, özür diledi ve makamına davet etti. Yoğun işleri dolayısıyla bir yardımcısıyla görüşebildim. Türkiye'de madde bağımlılığı konusunda sanırım, yetersiz kalınıyor. Yasa boşluğundan söz ediliyor. Mecliste çoğunluğun kimde olduğu belli. Bu yasa boşluğu doldurulsun. Devlet Suriye'ye giriyor da oradaki boşluğu dolduruyor da, madde bağımlılığıyla ilgili yasayı doldurmuyor mu? Torbacıların gezdiği ve satış yaptığı yerleri kendim araştırdım. 3 yıldır bu mücadeleyi veriyorum. Oğlum için bugüne kadar mücadele ettim, artık diğer gençler için mücadele ediyorum" diye konuştu.
 
"VARSIN BİZ ÇİLE ÇEKELİM, OĞLUM TUTUKLANSIN"
 
Oğlunun tutuklanması ya da askere alınması çağrısını yineleyen inşaat ustası baba A.G. "Bireysel olarak tutuklanması ya da asker olmasını istiyorum. Can güvenliğimiz yok ve başkalarını da zehirliyor. Varsın biz çile çekelim, oğlum tutuklansın. Bir baba için zor ama oğlumu birileri bulaştırmış. Ne yazık ki; bu çok zor. Her anne baba bunları söyleyemez. Birileri ona uyuşturucu sattırıyor. Uyuşturucu maddeyi alanların aileleri de bana lanet edecek. Bu nereye kadar böyle gidecek. En azından tutuklanırsa 3-5 kişi az etkilenir" diyerek güvenlik güçlerini göreve çağırdı.
 
"CEZALAR CAYDIRICI OLSUN"
 
Oğlundan bir haftadır haber alamadığını ifade eden baba A.G., "Oğlum en son bir hafta önce ablasını tehdit edip, elindeki telefonu alarak kaçmış. Kaçtıktan birkaç saat sonra arayıp İzmir'de olduğunu söylemiş. Şu an nerede olduğunu bilmiyorum. Ama şunu istiyorum; madde bağımlılığı konusuna devlet yetkililerimiz el atsın. Gereken önem verilsin, cezalar caydırıcı olsun. Basit, her yerde satılıyor, temin ediliyor. Oğlum bir haftadır evde yok. 6 yaşındaki küçük kızım, oğlumu evde uyuşturucu kullanırken görmüş. İki ay önce hastaneye yatmıştı. Bir ay iyiydi, tekrar başladı. Cumhurbaşkanı ve Başbakana sesleniyorum. Bu konuda önlem alsınlar" dedi.
 
 
 
Babasının tutuklanmasını istediği uyuşturucu bağımlısının tedavisi sürüyor
 
DENİZLİ Valiliği, dün düzenlenen Halk Günü'nde bir babanın Vali Hasan Karahan'dan tutuklanmasını istediği uyuşturucucu bağımlısı ve satıcısı oğlu Muhammed G. ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, Muhammed G.'nin 2 yıl önce uyuşturucu ticareti yapmak suçundan gözaltına alınıp serbest bırakıldığı, bu yıl nisan ayında AMATEM'de bir hafta tedavi görüp taburcu edildiği ve tedavisinin sürdüğü belirtildi.
 
Halk Günü'ne katılarak Vali Hasan Karahan'a uyuşturucu bağımlısı ve satıcısı oğlunun tutuklanmasını isteyen baba Ali G.'nin feryadı ülke genelinde ses getirdi. Baba Ali G. ile Vali Hasan Karahan arasındaki konuşmanın ardından Denizli Valiliği olayı incelemeye aldı. İncelemenin ardından Valilik, bugün yazılı açıklama yaptı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün uyuşturucu madde paketlendiği ve satışının yapıldığı yönündeki bilgi üzerine 22 Şubat 2015 tarihinde Zeytinköy Mahallesi 5114 Sokak'taki evin etrafında tertibat alındığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:
 
"Saat 20.40 sıralarında sözkonusu adresten çıkan yaşları küçük F.B. ve M.G. üzerinde arama yapılmıştır. Aramada M.G.'in üzerinden 41 fişek halince toplam daralı 7,5 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir. Şüphelilerin yanına gelen ve sözkonusu adreste yaşayan R.Ç. de yakalanmıştır. Alınan arama kararına istinaden yapılan aramada evde bulunan M.Ç.'in üzerinden 1 fişek halinde 2 gram esrar maddesi, yaşı küçük Muhammed G.'nin üzerinden 4 fişek halinde 0,62 gram eroin ele geçirilmiştir. Yaşları küçük M.G. ve Muhammed G., Çocuk Şube Müdürlüğü'nce uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan 23 Şubat 2015  günü sevk edildikleri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca serbest kalmışlardır. F.B. bilgisi alındıktan sonra salıverilmiş, şüpheliler M.Ç. ve R.Ç. haklarında hazırlanan uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli makamlarca tutuklanmışlardır."
 
Vali Hasan Karahan imzasıyla yapılan açıklamada 19 yaşındaki Muhammed G.'nin Denizli Devlet Hastanesi Denetimli Serbestlik Polikliniği tarafından takip edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca şu ifadalere yer verildi:
 
"Daha önceden Denizli Devlet Hastanesi Denetimli Serbestlik Polikiliniği tarafından takip edilen Muhammed G.,19 yaşında olup, 06- 12 Nisan 2017 tarihleri arasında opioide bağlı bağımlılık sendromu tanısı ile Denizli Devlet Hastanesi AMATEM'e yatışı yapılmıştır. Tedavisi sonrası taburcu olan hasta AMATEM Polikiliniği tarafından takiplidir ve tedavisi sürdürülmektedir. En son dün (Salı) tarihinde AMATEM Polikliniği'ne başvuran hastanın gerekli tetkikleri yapıldığı ve reçetesinin düzenlendiği bildirilmiştir."