Ve, Seren Serengil cezaevinde

Gülben Ergen'in şikayeti üzerine hakkında verilen tedbir kararına uymadığı gerekçesi ile 3 günlük zorlama hapsine çarptırılan Seren Serengil, bu sabah adliyeye gelerek teslim oldu. Serengil, pazartesi gününe kadar cezaevinde kalacağı öğrenildi.

Ve, Seren Serengil cezaevinde
02 Şubat 2018 Cuma 14:19 tarihinde eklendi.
 
 
Gülben Ergen'in şikayeti üzerine İstanbul 10. Aile Mahkemesi tarafından Seren Serengil'in şikayetçi hakkında 6 ay süreyle 30 metreden fazla yaklaşması, aleyhine konuşması, hakaret etmesini tedbiren yasaklanmıştı. 
 
Bu karardan bir süre sonra bir kez daha şikayetçi olan Gülben Ergen, Serengil'in tedbir kararına rağmen karşılaştığı bir ortamda kendisine omuz attığını öne sürdü. Ergen'in bu şikayeti savcılık tarafından, gereği yapılmak üzere İstanbul 11. Aile Mahkemesi'ne gönderildi. 11. Aile Mahkemesi, Serengil'in 10. Aile Mahkemesi tarafından hakkında verilen tedbir kararına uymadığını gerekçe göstererek, Serengil hakkında 3 günlük zorlama hapis cezası verdi. 
 
 
YAKALAMA KARARINI BEKLEMEDEN TESLİM OLDU
 
Serengil'in dosyası, verilen 3 günlük hapis cezasının infazı için dün akşam İstanbul Adalet Sarayı İnfaz ve İlamat Bürosu'na gönderildi. İnfaz savcılığı, dün akşam saatlerinde Serengil hakkında yakalama kararı çıkardı.
 
 
PAZARTESİ GÜNÜ ÇIKACAK
 
Yakalama kararının infazını beklemeyen Serengil, bu sabah İnfaz Savcılığı'na gelerek teslim oldu. İşlemleri tamamlayan İnfaz Savcılığı'nın, Serengil'i cezaevine göndermek üzere polise teslim ettiği öğrenildi. Serengil'in Pazartesi günü cezaevinden çıkacağı belirtildi. Serengil'in, bugün cezaevine gireceği saatte pazartesi günü cezaevinden çıkacağı öğrenildi 
 
 
 
SERENGİL CEZAEVİNE GETİRİLDİ
 
Serengil, Bakırköy Kadın Ceza İnfaz Kurumu'na polis aracında getirildi. Serengil'i taşıyan polis aracı doğrudan cezaevine girdi. Polis aracının arkasından içerisinde arkadaşları ve menajeri İzzet Aral'ın bulunduğu araçta cezaevi yerleşkesi önüne geldi. 
 
 
"BARIŞACAĞINI ZANNETMİYORUM"
 
Menajeri cezaevi girişi önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı, Aral, "Görüşmek için izin istedim. Belki görüştürürler.  Moral vermeye çalışacağız. Böyle bir şey ilk defa görüyorum. 40 yıldır bu piyasanın içindeyim" dedi. Basın mensuplarının Seren Serengil cezaevinden çıkınca Gülben Ergen'le barışır mı?" sorusuna ise Aral, "Zannetmiyorum. Çıkınca bizde kendimize göre hukuki haklarımızı kullanacağız. Çıkınca kendisine sorarsınız. Ama barışacağını zannetmiyorum" diye yanıt verdi.