Veteriner hekime tecavüz eden profesör hakkında şok gerçek!

Ankara Çayyolu’ndaki bir hayvan hastanesinde veteriner hekim Ç.B.’ye tecavüz ettiği öne sürülen Prof. Dr. H.B.’nin, görev yaptığı Ankara Üniversitesi’nce açığa alındığı duyuruldu. Tecavüze uğradığı belirtilen Ç.B.’yi annesinin verdiği ifade de doğruladı. Öte yandan Prof. H.B.’nin üç yıl önce de yabancı bir öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla yargılanmasının devam ettiği öğrenildi.

Veteriner hekime tecavüz eden profesör hakkında şok gerçek!
08 Nisan 2019 Pazartesi 09:29 tarihinde eklendi.
Hastanede nöbete kaldığı sırada hastanenin ortağı profesör H.B. tarafından darp edilerek tecavüze uğradığı iddia edilen Ç.B.’nin annesinin mahkeme ifadesi ortaya çıktı. Bu ifadeye göre; anne, gece nöbete kalan kızı Ç.B.’yi hastaneye ait telefondan aradığında, “Ameliyatta, damar yolu açıyor” cevabını aldı. Olay gecesi kızına ikinci kez “Beni ara” diye mesaj atan anne yine cevap alamadı. Üçüncü kez “Sesini duymak istiyorum” mesajını atan anneye bu kez Ç.B. “Tamam” yanıtını verdi. Anne, kızının kendisine mesajdan 2 saat sonra dönüş yaptığını, “Anne ben çok kötüyüm, kendimi iyi hissetmiyorum. H. hoca bana içki içirip tecavüz etmeye kalktı” dediğini mahkemede anlattı.
 
Ç.B.’nin zorla kontrole götürüldüğü öne sürülen doktor H.Ş. ile H.B.’nin ifadeleri arasındaki çelişki de dikkati çekti. Doktor H.Ş.’nin ifadesinde, “Olayın ertesi günü  H.B. beni aradı. Gece kız arkadaşıyla çok fazla içtiklerini, ne olduğunu hatırlamadıklarını, sabah olunca bayanın rahatsızlandığını, muayeneye gelmek istediklerini söyleyip geldiler. Muayene ettiğim bayana durumu anlattım. H.B.’ye bilgilendirme yapmadım” dedi. Ancak H.B.  ifadesinde, “Doktor muayeneden sonra yanıma gelip, cinsel ilişki bulgusu olmadığını söyledi” dedi.
 
Prof. H.B., veterinerin vücudundaki darp izleri için ise “Kedi ve köpekler yapmış olabilir” diye konuştu. H.B.’nin üç yıl önce de yabancı uyruklu bir öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla yargılanmasının devam ettiği öğrenildi.
 
Üniversite açığa aldı
 
Ankara Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında, üniversite dışında özel bir klinikte yaşanan cinsel saldırı haberinin yer aldığı belirtilerek haberin ihbar sayıldığı kaydedildi. Açıklamada, “Bu olayla ilişkili saldırı faili öğretim üyesi H.B. hakkında gerekli yasal işlem ile soruşturma başlatılmış ve açığa alınmıştır” ifadesi kullanıldı. 
 
‘Olayı lanetliyoruz’
 
Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) olayla ilgili kınama mesajı yayımladı. TVHB tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Çok üzücü olan insanlık dışı olayı lanetliyoruz. Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak, olayla ilgili meslek kanunumuzun en kısa zamanda uygulamaya konulacağının bilinmesini kamuoyuna ve tüm meslek mensuplarına duyururuz.” (Milliyet)