15 kişi karış karış aranıyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Filyos çayı üzerinde bulunan köprü çöktü. Köprü üzerinde bulunan bir minibüs ve bir otomobil çaya düştü. Olayda kaybolan 15 kişiyi arama çalışmalarına devam ediliyor.

15 kişi karış karış aranıyor
06 Nisan 2012 Cuma 21:54 tarihinde eklendi, 1.177 kez okundu.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bulunan Filyos çayı üzerindeki köprünün 150 metrelik bölümü henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü.

 
Olay sırasında köprü üzerinde bulunan bir otomobil, bir minibüs ve 5 yaya vatandaş çaya düştü. Otomobilde bulunan iki kişi iş makinesinin yardımıyla kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.
 
Minibüsün içinde bulunan aralarında Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen'in babası ve yeğeninin de olduğu 10 kişi kayboldu. Olay sırasında köprü üzerinde bulunan 5 yayadan da haber alınamıyor.
 
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece helikopter desteğiyle çalışmalara devam edildiğini, sabah erken saatlerde de jandarma, itfaiye ve afet müdürlüğü ekiplerinin çay yatağında aramalara başladığını söyledi.
 
Köpekli arama ekiplerinin de çalışmalara katıldığını anlatan Güngör, şunları kaydetti: ''Kayıplardan 10 kişinin minibüs yolcusu, diğer 5 kişinin ise köprüden yaya geçen vatandaşlar olduğunu belirledik. Suyun debisi çok fazla artmış. Çok büyük miktarda su geliyor, çalışmalarımız gün boyunca devam edecek. Suya şu an tehlikeli olduğu için dalış yapılamıyor. Debi çok yüksek ve görüş yok.''
 
Güngör, suyun derinliğinin 5-8 metre arasında değiştiğini belirterek, ''Çöken blokların vinçle kaldırılmasının mevcut köprüye de zarar vereceği düşüncesiyle izin verilmiyor. Blokların birinin ağırlığı 200 ton civarında. Minibüsün bunların altında olma ihtimali var. Ancak biz aracın sürüklendiğini tahmin ediyoruz'' dedi.

Ayrıntılar geliyor...