3 ayda 10 kilo verdi

Seray Sever, 3 ayda nasıl 10 kilo verdi, işte beslenme sırları uyguladığı diyet...

3 ayda 10 kilo verdi
18 Haziran 2011 Cumartesi 11:02 tarihinde eklendi, 1.009 kez okundu.

 

65 kilodan 55 kiloya düşen Sever organik beslendiğini, ayrıca evinde yemekleri kendisinin yaptığını belirterek, "İşin prensibi çok sık ama azar azar yemek. Kendimi kısıtlamıyorum, tatlı da yiyorum ama hiçbir zaman ölçüyü kaçırmıyorum? dedi.
 
Dondurma bile yediğini anlatan ünlü oyuncu nasıl kilo verdiğini şöyle açıkladı: 
 
Hiçbir zaman ölçüyü kaçırmıyorum. Örneğin bir kaşık zeytinyağı ile 150 gram tavuk aynı kaloriye sahip. Bu nedenle salataya yağ koyacağıma ızgara tavuk tercih ediyorum. Bol bol limon tüketiyorum. Tabii bir de bol su içiyorum. Zayıflamak isteyenler günde 3 öğün beslenirlerse doğru yapmazlar. Ben günde 7 öğün besleniyorum; az az ama sıklıkla gıda alıyorum."
 
İŞTE SERAY SEVER'İN 10 KİLO VERDİĞİ DİYET
 
Sabah: 4 kaşık mısır gevreği, bir bardak light süt ve bir kaşık bal ya da 2 adet domates, bir dilim yağsız beyaz peynir, 2 dilim ekmek.
 
Kuşluk vakti: 1 adet meyve.
 
Öğlen: Bir avuç içi kadar ızgara et (balık veya tavuk), yağsız salata ya da 8 kaşık nohut veya mercimek yemeği, yağsız salata.
 
Öğleden sonra: Yarım simit, light ayran. İkindi: 1 adet meyve.
 
Akşam: Sebze yemeği, yağsız salata ve bir dilim ekmek. Gece: İçine bir kaşık bal ve biraz tarçın ilave edilmiş light yoğurt veya 1 bardak süt ve bir kaşık bal.