30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Samsun'da da coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlanıyor
30 Ağustos 2013 Cuma 12:11 tarihinde eklendi.

Zafer Bayramı kutlamaları Samsun'da Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı. Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın anıta çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Buradaki tören Vali Aksoy’un Anıt Şeref Defteri'ni imzalamasıyla sona erdi. Vali ve beraberindekiler daha sonra valilik binasındaki Yaşayan Atatürk Salonu’na geçerek tebrikleri kabul etti.

Kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle devam etti. Alana gelen Vali Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tören aracına binerek halkın, askerlerin, öğrencilerin ve protokolün bayramını tebrik etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören yapılan konuşmalarla devam etti. Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından okunan şiirler ve folklor gösterileri vatandaşlardan yoğun alkış aldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama tören geçişiyle sona erdi. Samsun Valiliği saat 20.00’da Kent Müzesi Kafeteryası'nda 30 Ağustos resepsiyonu verecek.


CİHAN