6 yeni film gösterimde

Sinemaseverler, bu hafta, korku, aksiyon, komedi ve animasyonların bulunduğu 6 yabancı filmle buluşacak.

6 yeni film gösterimde
22 Temmuz 2011 Cuma 09:37 tarihinde eklendi, 1.763 kez okundu.

 

KANIMA GİR
Matt Reeves'in yönettiği ve Kodi Smit-McPhee, Chloe Grace Moretz, Richard Jenkins ile Elias Koteas'ın oynadığı "Kanıma Gir (Let Me In)", korku sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Film konusu şöyle:
 
"12 yaşındaki Owen içine kapanık, okulda ezilen bir çocuktur. Yan dairelerine Abby isimli küçük bir kız ve babası taşınır. Abby, Owen'a okulda kendisine kötü davranan arkadaşlarından intikamını alması için öğütler verir. O sırada kasabada işlenen şüpheli cinayetleri, Abby'nin babasının Abby'e kan temin etmek için işlediğini ve Abby'nin de eski bir vampir olduğunu öğrenir."
 
AŞIRICILAR
Ürettikleri her iş heyecanla beklenen, ünlü Japon animasyon şirketi Studio Ghibli bu kez çok sevilen The Borrowers romanının uyarlamasıyla karşımızda. Tokyo’da bir evin yer döşemelerinin altında yaşayan küçücük ailenin maceralarına hazır olun!
 
"Aşırıcılar (Kari-Grashi No Arietti/Borrowers)"ı, Hiromasa Yonebayashi yönetiyor, Mirai Shida ile Ryunosuke Kamiki seslendiriyor.
 
Film, "Borrower" adı verilen, 10 cm boyunda ve normal boyutlardaki insan evlerinin yer döşemelerinin altında yaşayan bir grup ufak insan etrafında şekilleniyor.
 
ÖLÜMÜNE KAÇIŞ 
Jerzy Skolimowski'nin yönettiği ve Vincent Gallo, Emmanuelle Seigner, Zach Cohen ile Iftach Ophir'in oynadığı "Ölümüne Kaçış (Essential Killing)", aksiyon sahneleriyle izleyicilerin ilgisini çekecek.
 
Bir Taliban askerinin, çölde Amerikan askerlerince yakalanmasıyla başlayan filmde, gözaltına alınmak için Doğu Avrupa'da gizli bir yere götürülürken araçın kaza yapması sonucu kaçma fırsatı bulan askerin yaşadıkları anlatılıyor.
 
3-ÜÇ
Ünlü Alman yönetmen Tom Tykwer’den, en derin arzularımızı ve özlemlerimizi irdeleyen, seksi, hafif ve devrimci bir film.
 
Sophie Rois, Sebastian Schipper, Devid Striesow ile Annedore Kleist'in oynadığı "3-Üç (Drei - Three)" filminin konusu şöyle:
 
"Haber sunucusu Hanna ve sanat teknisyeni Simon, 20 yıllık beraberliklerine, çeşitli ilişkiler, çocuk sahibi olma isteği, beraber eve çıkma gibi duyguları sığdırır, ancak artık işler yolunda gitmez. Ta ki ikisi de birbirlerinden habersiz aynı erkeğe aşık olana kadar."
 
İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE
Dermot Mulroney'in yönettiği, Mandy Moore, Kellan Lutz, James Brolin ile Jane Seymour'un oynadığı "İyi Günde Kötü Günde (Love Wedding Marriage)" filmi, komedi sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.
 
Filmde, evlilik danışmanı olan Ava'nın hayatı, hiç beklemediği bir anda, anne ve babasının boşanma haberiyle altüst olur. Kendi düğününün üzerinden çok az bir vakit geçmişken, anne ve babasının evliliklerinin 30. yılı şerefine bir davet vermek üzereyken yaşanan bu gelişme, tüm planları mahvedecek. Ava, ne yapıp edip bu evliliği kurtaracaktır.
 
KAZANANLAR KULÜBÜ
Senarist-yönetmen Tom McCarthy bir kez daha insan ilişkilerine odaklandığı yeni filminde alışılmadık karakterlerin birbirine bağı üzerinden ilişkilerdeki nüans ve derinliği ele alıyor. McCarthy"nin usta dokunuşuyla dram ve komedinin dengeli biçimde içiçe geçtiği Kazananlar Kulübü"nde, kırık kalpler ve dokunaklı insan ilişkileri öne çıkıyor.
 
Cesaretini ve ümitlerini kaybetmiş bir avukat olan Mike Flaherty (Paul Giamatti), aynı zamanda bir lisede gönüllü olarak güreş koçluğu yapmaktadır ve ailesine destek olmak üzere şaibeli biçimde giriştiği bir davada çok yetenekli, başarılı bir güreş atletiyle yolları kesişir. Böylece tam iki yakası bir araya gelecekken, çocuğun uyuşturucu rehabilitasyonu gören annesi beş kuruşsuz halde ortaya çıkar ve kurdukları garip düzeni tehdit eden bir unsur olur...