8 günde 3 kez dolandırdılar

BURSA'da cep telefonu ile aradıkları emekli öğretmen 78 yaşındaki Gülderen B.'ye kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, 8 günde 3 kez dolandırdı.

8 günde 3 kez dolandırdılar
29 Mayıs 2016 Pazar 12:21 tarihinde eklendi, 7.989 kez okundu.
Gülderen B.'den 171 bin lira, 850 euro, 450 dolar, 6 bilezik ve 4 cumhuriyet altını alan dolandırıcılar, dördüncü kez aradıkları Gülderen B.'den evindeki ve bankada kalan tüm parasını istedi. Şüphelenen  kadının başvurusu üzerine önlem alan polis, paraları almaya gelen 26 yaşındaki Aziz A.'yı yakaladı. Mahkemeye çıkartılan şüpheli 'dolandırıcılık' suçundan tutuklandı. 
 
Merkez Nilüfer İlçesi Konak Mahallesi'nde oturan 2 çocuk annesi Gülderen B.'yi geçen 17 Mayıs'ta arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıtırken, "Kuyumcuda soygun oldu. Çalınan para senin evindeymiş. Gelen arkadaşa paraları ver. Seri numaralarını kontrol ettikten sonra sana teslim edeceğiz" dedi. Paniğe kapılan emekli öğretmen Gülderen B., adresini verdiği eve gelen dolandırıcıya 60 bin lirayı teslim etti.  Bir sonraki gün tekrar arayan sahte polis, "Teyze operasyon bitmedi. Senin evinde yine para varmış. Onları da bize ver" diyerek Gülderen B.'yi korkuttu. Gülderen B. paniğe kapılarak, bu kez bankadan 85 bin lira çekerek yine evine gelen dolandırıcıya paraları poşet içersinde koyarak verdi. 
 
Telefon dolandırıcıları bu kez 24 Mayıs günü aradıkları Gülderen B.'ye, "Altınları da kontrol etmemiz gerekiyor. Kan örnekleri araştıracağız. Ayrıca evdeki diğer paraları da gelen arkadaşa hemen teslim et. Aksi halde ailenin can güvenliği tehlikede. Biz sana yardımcı olmak istiyoruz" dedi. Gülderen B., bu kez evde sakladığı 6 bilezik, 4 cumhuriyet altını, 26 bin lira, 1850 euro, 450 doları gelen kişiye poşet içersinde verdi. Dolandırıcılar cuma günü bir kez daha aradıkları Gülderen B.'den, ev ve bankada kalan tüm paraları  istedi. 
 
Gülderen B.'nin şikayeti üzerine önlem alan polis, saat 23.00 sıralarında Gülderen B.'den, balkondan poşet içersinde kendilerine atmasını istedikleri parayı almaya gelen Aziz A.'yı suçüstü yakaladı.  
 
Kendisinin İstanbul'da mankenlik ajansında çalıştığını, Şanlıurfalı hemşehrilerinin tehditi nedeniyle bu işe karıştığını söyleyen Aziz A., "Ben ilk kez para almaya geldim. Pişmanım" dedi. Mahkemeye çıkartılan şüpheli tutuklandı. 
 
Polise ifade veren Gülderen B.,  "Beni çok korkuttular. Her defasında parayı almaya başka biri geldi. Aldıkları paramı haram ediyorum" dedi.