8 yıl önce kaybolan oğlunu buldu

Adana'da 8 yıl önce kaybolan zihinsel engelli Sabri Özkaya, Gaziantep’te bulundu. Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın’ın makamında baba ve oğlun buluşması duygulu anlara sahne oldu.

8 yıl önce kaybolan oğlunu buldu
19 Şubat 2013 Salı 19:22 tarihinde eklendi.

 

Zihinsel engelli Sabri Özkaya, 2005 yılının Ağustos ayında Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Büyükburhaniye köyünde bir yakınının düğününde aileden ayrılınca kayboldu.

Kendisinden 8 yıl boyunca haber alınamadı. Oğlu için çalmadık kapı bırakmayan Ali Özkaya, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne müracaat etti. Kayıtları incelemeye başlayan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, eşkale uygun kişinin Güçsüzler Yurdu'nda kaldığını tespit etti. Yapılan incelemelerde zihinsel engelli gencin 2005 yılının Temmuz ayında Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bulunduğu ve yurda yerleştirildiği tespit edildi. Baba ve oğlunun Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın’ın makamındaki buluşması duygulu anlara sahne oldu. 
 
Baba Ali Özkaya, "Kendisini 15 gün önce rüyamda gördüm ve bana çay getiriyordu. Üzerinde siyah bir elbise vardı. Şimdi rüyam gerçek oldu ve oğluma kavuştum.” diyerek duygularını dile getirdi. Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın da babayı oğluyla buluşturdukları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Oğlunu kaybeden baba 8 yıl boyunca Türkiye'nin her tarafında evladını aramış. En son bize müracaatta bulunmuş. Arkadaşlarımız yapılan müracaatta daha önce bulunan ve eşkale uyan bir genci yurda teslim ettiklerini tespit etti.” şeklinde konuştu.

CİHAN