ABD'nin En Yüksek Temettü Hisse Senetleri

Temettü hisselerine yatırım yapmak pasif gelir elde etmenin bir yoludur. Amerikan şirketlerinin Türk şirketlerinden daha yüksek temettü ödediğine inanılıyor. Öte yandan, dolar cinsinden yapılan yatırımlar ayrıca yatırımcıyı Türk lirasının değer kaybı risklerinden korur.

ABDnin En Yüksek Temettü Hisse Senetleri
20 Şubat 2021 Cumartesi 13:59 tarihinde eklendi.

Temettü hisselerine yatırım yapmak pasif gelir elde etmenin bir yoludur. Amerikan şirketlerinin Türk şirketlerinden daha yüksek temettü ödediğine inanılıyor. Öte yandan, dolar cinsinden yapılan yatırımlar ayrıca yatırımcıyı Türk lirasının değer kaybı risklerinden korur.

Temettü verimi en yüksek hisseler göz önünde bulundurulduğunda, özellikle pasif yatırımcılar için oldukça önemli bir yatırım aracı olacağını ifade edebiliriz. Bu kapsamda ele alındığında uzmanlar, bu tür bir yatırım aracının rahatlıkla kullanılabileceğini ve bu sayede ilerleyen dönemlerde daha yüksek oranlarda kar elde edilebileceğini ifade etmektedir.

Bu yazıda, 2020'de en az % 3 temettü getirisi olan en iyi ABD temettü hisse senetlerine bir göz atacağız. Bu kapsamda ilk olarak % 8,05 temettü oranı ile Exxon Mobil Corp firması ele alınırken aynı zamanda son olarak % 3,37 temettü oranı ile Cisco firması ele alınacaktır. Bununla birlikte derecelendirme için, sermayesi 50 milyar dolardan fazla olan ve üst üste en az 10 yıldır temettü ödeyen şirketleri seçerek belirli özelliklerinden bahsettik ve bu sayede sizlere en yüksek geliri sağlayacak firmalara değinmeye çalıştık.

Exxon Mobil Corp

Exxon Mobil'in 2020 temettü getirisi % 8.05'dir.

Exxon Mobil, en büyük petrol şirketlerinden biridir. Teksas, New Mexico, Kuzey Dakota, Alaska, Meksika Körfezi'nde petrol ve Batı Virginia, Pennsylvania, Ohio, Louisiana ve Teksas eyaletlerinde kaya gazı üretiyor.

Ayrıca Angola, Ekvator Ginesi, Mozambik, Nijerya, Çad, Azerbaycan, Kazakistan, Endonezya, Irak, Malezya, Katar, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde yabancı projelerde aktif olarak yer almakta ve mineral çıkarmaktadır.

AT&T Inc.

AT&T Inc'in 2020 Temettü Getirisi % 6.79'dur.

AT&T Inc., dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketi. ABD Ordusu için bir ABD mobil operatörü ve askeri iletişim yüklenicisidir. Müşterilere telefon iletişimi, uydu TV, İnternet sağlar ve dijital reklam satar.

AT&T ayrıca TV ve film yapımcısı Warner Bros.'u bir araya getiren Time Warner'ın sahibidir. Eğlence, HBO televizyon ağı, CNN televizyon kanalı, Time dergisi ve diğer medya şirketlerinin ortağıdır.

Phillip Morris

Phillip Morris'in 2020 temettü getirisi % 6.21'dir.

Phillip Morris, dünyanın en büyük sigara üreticilerinden biridir. 46 fabrikada üretim yapmakta ve bu üretimi toplamda 180 ülkede satmaktadır. Önemli markaları: Bond, Parliament, Marlboro, L&M, Chesterfield, Next, President'dir. Sigaranın yanı sıra IQOS tütün çubukları ve elektronik sigara da üretir.

Chevron Corp

Chevron Corp'un 2020 temettü getirisi % 5,93'dür.

Chevron Corp, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük enerji şirketidir. Petrol ve gaz araştırır, çıkarır, rafine eder. Dünya çapında 12.900 dolum istasyonundan oluşan bir ağa sahiptir. Petrol ürünleri, ev kimyasalları, gübre, kimyasallar üretir. Dünya çapındaki 90 havaalanına uçak yakıtı sağlar.

Verizon

Verizon'un 2020 temettü getirisi % 5,39'dur.

Verizon, Amerika Birleşik Devletler'deki telekomünikasyon şirketi ve en büyük hücresel operatör. Abonelere 3G ve 4G iletişimi sağlar. Verizon, ABD nüfusunun % 98'inin yaşadığı bir alanı kapsıyor. İnternet erişimi ve kablolu televizyon sağlar, cep telefonları ve modemler satar. Bununla birlikte kurumsal müşterilere hizmet vermektedir.

Abbvie Inc

Abbvie Inc'in 2020 temettü getirisi % 5.01'dir.

Abbvie Inc, ilaç geliştiren ve üreten bir biyofarmasötik şirkettir. Onkoloji, immünoloji, nöroloji, viroloji, oftalmoloji. HIV enfeksiyonu, romatoid artrit, hepatit C'nin tedavisi için ilaçlar üretir.

Pfizer

Pfizer'in 2020 temettü getirisi % 4,15'dir.

Pfizer bir ilaç firmasıdır. Dünyanın 46 ülkesinde çeşitli ilaçlar geliştirmekte ve üretmektedir. Viagra'nın mucidi ve dünyanın en çok satan ilacı Lipitor'un (kolesterolü düşürmek için) üreticisidir. Lyrica (epilepsi), Zyvox (bakteriyel enfeksiyonlar), Sutent (kanserler), Norvask (hipertansiyon), Ibrans (meme kanseri), Pristik (depresyon) en fazla kullanılan ilaçları arasında yer almaktadır.

3M Company

3M Company'nin 2020 temettü getirisi % 3,71'dir.

3M Company, ofis kırtasiye ürünlerinden petrol ve gaz endüstrisindeki korozyon önleyici kaplamalara kadar tüketici ve endüstriyel sektörler için çeşitli ürünler üreten bir şirkettir.

Scotch yapışkan bantlar, Command ev tipi bağlantı elemanları, Cuno sıvı ve gaz filtreleri, Meguiar'ın araba bakım ürünleri gibi üretimleri en çok bilinenleridir.

Coca Cola Company

Coca Cola Company'nin 2020 temettü getirisi % 3,46'dır.

Coca Cola Company, 200'den fazla ülkede satılan dünyanın en büyük alkolsüz içecek üreticisidir. Şirketin en meşhur içeceği Сoca-Cola'dır. Sprite, Fanta, Cappy, Nestea, Powerade, BonAqua, Schweppes, SenSun, Burn (içecek), Damla Su, Coca-Cola Light, Coca-Cola Zero, Doğadan bitki çayları, Fuse Tea gibi markalarında sahibidir.

Cisco

Cisco'un 2020 temettü getirisi % 3.37'dir.

Cisco, büyük şirketler için ağ ekipmanı üreticisidir. Cisco yönlendiriciler, Wi-Fi erişim noktaları, IP telefon ekipmanları, modemler, video gözetim ve güvenlik sistemleri üretmekte ve satmaktadır.

Profesyonel destek almayı unutmayın

Bununla birlikte bu işlemleri gerçekleştirmek ve yatırım konusunda destek almak için muhakkak profesyonellere başvurmalısınız. Bu konuda yapılan yorumlar ve tahminler oldukça önemlidir. Öyle ki tüm çalışmaların göz önünde bulundurulması ve bu sayede gerekli adımların atılıyor olması oldukça önemlidir.

Bu noktada trusted-broker-reviews.com sitesinden gerekli olan tüm detayları elde edebileceksiniz. İnsanların hisse senedi başta olmak üzere farklı yatırımlar yapabilmesi ve bu yatırımlardan kar elde edebilmesi için, bu konuda gerekli olan çalışmaları yakından takip etmeleri gerekmekte ve bu sayede gerçekleştireceği hamleler sayesinde elinde tuttuğu anaparayı daha fazla yükseltebilmektedir.

Bu konuda amatör yatırımcıların araştırmadan ya da araştırmalarına rağmen piyasayı iyi okuyamamalarından kaynaklanan olumsuz durumların ortaya çıkması muhtemel olacaktır. Bundan dolayı iyi bir şekilde piyasa analizi yapmadan kesinlikle yatırım yapma konusunda aceleci olmamalısınız. Bu gibi durumlarda tersine bir etki ortaya çıkabilecek ve oldukça sıkıntılı bir süreç yaşamış olacaksınız.