Adalet Partisi'nin 51. kuruluş yıl dönümü

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, ''DP'lilerin gerçek cumhuriyetçiler'' olduğunu belirterek, ''Atatürk'ün gerçek temsilcileri biziz. Onu en iyi biz anladık'' dedi.

Adalet Partisinin 51. kuruluş yıl dönümü
11 Şubat 2012 Cumartesi 13:39 tarihinde eklendi.

Namık Kemal Zeybek, Adalet Partisi'nin 51. kuruluş yılı dolayısıyla DP Genel Merkezi'nde düzenlenen törende, DP'nin köklerinin sağlam bir parti olduğunu anlattı.
    
'Biz kökümüz olan, Adalet Partisi'ni, ANAVATAN'ı, Doğruyol Partisi'ni her zaman anacağız'' diyen Zeybek, bunu ise övünmek için değil, onlardan ibret, ders almak için yapacaklarını söyledi.
    
AP'nin Türkiye'nin gelişmesi için çok önemli adımlar attığını belirten Zeybek, Adalet ve Demokrat partililerin Türkiye sanayisine büyük katkılarda bulunduklarını kaydetti.
    
''Celal Bayar'ın, Mustafa Kemal Atatürk yorumunun'', Adalet Partisi'nin yolu olduğunu ifade eden Zeybek, ''DP'liler gerçek cumhuriyetçilerdir. Biz DP olarak Türkiye'yi milli köklere bağlı, bilgi çağına ulaştırmakla görevli bir partiyiz. Atatürk'ün gerçek temsilcileri biziz. Onu en iyi biz anladık'' diye konuştu.
    
''İktidar partisinin, DP'nin köklerine konma çabası olduğunu'' ileri süren Zeybek, ''Bunların çöküşü başlamıştır. MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrılmasından sonra onun gitmemesini sağlamak için yasa çıkartmaları bunun en açık örneğidir. Terör örgütünün siyasi kanadı, MİT müsteşarını savunuyor. Türkiye'yi ne hale getirdikleri ortada...'' dedi.