Adebayor Beşiktaş'a mı geliyor?

Beşiktaş, kulüp üzerindeki kasvetli havayı dağıtmak için Tottenham’ın golcüsünü liste başına aldı. Siyah-beyazlı yönetim, Togolu forvetin parasının bir kısmını sponsorlarla karşılayacak

Adebayor Beşiktaşa mı geliyor?
27 Haziran 2013 Perşembe 09:11 tarihinde eklendi.
UEFA Disiplin Kurulu’ndan gelen Avrupa Kupaları’ndan bir yıl uzaklaştırma cezasıyla şoka giren Beşiktaş Yönetimi, buna rağmen transferlerde geri adım atmama kararı aldı.

Yönetim, tam aksine, mevcut transfer politikasını değiştirerek Avrupa’nın en iyi golcülerinden biri olan Adebayor’u listenin en başına koydu.
 
Ronaldinho gibi bir yıldızı da transfer listesinde bulunduran Beşiktaş, Togolu golcünün adını önceki gün gündemine aldı. UEFA’dan gelen kötü haberlere rağmen ligde Galatasaray’ın gerisinde kalmak istemeyen siyah-beyazlılar, bu nedenle Adebayor transferini bitirmek için önümüzdeki günlerde düğmeye basacak.
Tottenham’da forma giyen 29 yaşındaki yıldız ismi transfer etmek isteyen yönetim, bu oyuncunun bonservisinin ve yıllık ücretinin bir kısmını sponsorla çözmeye çalışacak. İngiliz kulübüyle iki yıl daha sözleşmesi bulunan Adebayor’u renklerine katmak için siyahi oyuncuyla görüşecek olan yönetim, bu transferi gerçekleştirerek hem UEFA sürecini unutturacak, hem de forma ve kombine satışlarına ilgiyi artırmaya çalışacak.
 
Adebayor’u Türkiye’ye gelmesi için hatırı sayılır miktarda bir para ödemeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi, takım içindeki mali dengeleri bozmamak için bu paranın bir kısmını, sponsorlara ödeteceği iddia edildi.
 
Ömer tamam
Öte yandan siyah-beyazlılar Medical Park Antalyaspor’un golcüsü Ömer Şişmanoğlu’yla dört yıllık prensip anlaşmasına vardı.
 
Kulüp Performansı:
Yıl    Takım    Maç    Gol
2001-03    Metz    44    15
2003-06    Monaco    78    18
2006-09    Arsenal    104    46
2009-12    M. City    34    15
2011    R. Madrid(K)    14    5
2011-12    Tottenham(K)    33    17
2012-    Tottenham    24    5

Skorer