Adnan Öztürk, Ultraslan'ı kızdırdı

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, UltrAslan'ı kızdırdı.

Adnan Öztürk, Ultraslanı kızdırdı
09 Temmuz 2012 Pazartesi 12:32 tarihinde eklendi, 1.158 kez okundu.

 

Galatasaray taraftar grubu UltrAslan, kendilerine ait internet sitesinden, Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'e tepki gösteren bir açıklama yayınladı.
 
İşte o açıklama: 
 
"Galatasaray Başkan Yardımcısı Sayın Adnan Öztürk’ün, bir süredir başta üniversitelerde katıldığı seminerler olmak üzere çeşitli ortamlarda ultrAslan ile ilgili sorulara ultrAslan adını telaffuz etmekten kaçınarak ve adeta ultrAslan’ı yok sayarak cevap verme ve bu soruları geçiştirme yönünde bir tavır sergilediğini üzülerek gözlemlemekteyiz .
 
Uzun bir zamandır bilgimiz dahilinde olan bu durum karşısında Galatasaray’ın menfaatlerini gözeterek bugüne dek suskunluğumuzu korumuş olsak da gelinen noktada Sayın Öztürk’ün medya önünde başka, panellerde ve localarda başka mesajlar vermesi Galatasaray taraftarını durumdan haberdar etme zorunluluğunu doğurmuştur.
 
Sayın Öztürk, 07.03.2012 tarihinde Galatasaray Üniversitesi’nde katıldığı bir etkinlikte  kendisini karşılayanlara “burada beni meşalelerle pankartlarla değil de aklı başında elit gençlerin karşıladığını görmek beni çok mutlu etti diyerek açıklama yapması takımını canı gönülden her yerde destekleyen biz ultrAslan UNI üyelerini derinden yaralamıstır. Bu davranış Sayın Öztürk’ün konumuna yakışmamaktadır.
 
Bunun akabinde Sayın Öztürk , 10.04.2012 tarihinde Maltepe Üniversitesi’nde katıldığı bir panelde kendisine yöneltilen   “ultrAslan’ın bu kadar büyümesi ve üniversitelerdeki örgütlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? ‘’ sorusuna “Bu soruyu geçelim” şeklinde yanıt vermiş, ardından sorunun başka bir dinleyici tarafından tekrar edilmesi üzerine “bu soruya yanıt vermek istemiyorum” diyerek bu itici tavrın bilinçli ve kasıtlı olduğunu ortaya koymuştur. 
 
Ayrıca Sayın Adnan Öztürk yine aynı panelde kolluk kuvvetlerinin 29.03.2012 tarihinde Abdi İpekçi Arena'da oynanan Euroleague Woman organizasyonunda Galatasaray MP - Fenerbahçe karşılaşmasında kullanılan orantısız güç kullanımı ile ilgili soruya cevap olarak, bu orantısız güç kullanımında taraftarın da belli bir yüzde ile suçlu olduğunu sözlü olarak beyan etmiştir. Sayın Adnan Öztürk'ün salonun içindeki bu orantısız güç kullanımını o tarihte salonda olmamasına rağmen bu kadar hassas bir şekilde nasıl oranladığını açıkçası çok merak etmekteyiz. O gün salonda orantısız güç kullanımı kişi ayırt etmeksizin herkese fazlasıyla uygulanırken Galatasaray Spor Kulübü'nün 2 numaralı adamının taraftarının suçluluk yüzdesini söylemesi acaba kendi vicdanının söylemi midir? 
 
Üniversite öğrencilerinin de aktif bir şekilde yer aldığı ve taraftarlık adına gereken her türlü cefayı yüklenen bu oluşumu, böylesine görmezden gelmek, böylesine yerici ifadeler kullanmak kimsenin haddine değildir. Geleceğin avukatlarını, doktorlarını, mühendislerini adeta “ateşli bir taraftar” olmak ile suçlayan bu tavır, ayrıştırıcı ve bölücü bir tavırdır. Galatasaray yöneticisinin birleştirici ve bütünleyici davranışlara etken olması gerekirken bu hal ve hareketler Galatasaray yöneticisine yakışan davranıştan çok uzaktır.
 
Sayın Adnan Öztürk’ün konumu itibariyle yapmış olduğu bu denli tutarsız açıklamalar biz ultrAslan UNI üyelerini fazlasıyla üzmüştür. Üniversite çağında olan bireylerin samimiyetle ortaya koydukları koreografileri, emekleri, dayanışmayı ve marka değeri olarak ileriye dönük projeleri Galatasaray Spor Kulubü’nün 2 numaralı adamı tarafından böylesine görmezden gelinip olumsuz ithamlarla değerlendirilmesini üzücü bulduğumuzu ve kınadığımızı bir kez daha belirtiyoruz.
 
Özellikle üniversitelerimizde yaptığımız bu panellerde bu tip ithamlarla karşılaşmak bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Türkiye’nin parlak geleceği olan üniversite öğrencileri, sırf Galatasaray’ı çok sevdikleri için, her cefaya gözlerini kırpmadan atıldıkları için, kendi içlerinde, adeta sırtlarından vurulmuştur. Bin bir zorlukla düzenlenen organizasyonlarda davetli olup da bu çabaların sahiplerini yok saymak ve hatta çirkin ithamlarda bulunmak  Sayın Adnan Öztürk’ün haddine değildir. Unutulmasın ki kimse ne şanlı Galatasaray’ımızdan, ne de onun yüce taraftarından büyük değildir
 
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük taraftar oluşumu olan ultrAslan’ın ne amaçla ve nasıl ıslah edileceğini  sorgulamak bir yana, özellikle bu sezonki performansı göz önüne alındığında ultrAslan’ın ‘ıslah edilecek’ değil, ‘ıslah edici’ konumda olduğunun altını çizmek isteriz.
 
 Sayın Öztürk’ün , Türk Futbolunun en gerilimli günlerinde, bir kez bile saha kapatma cezasına mahal vermeden ve Galatasaraylılık duruşuna hiçbir şekilde halel getirmeden, Galatasaray’ın armasını ve değerlerini var gücüyle koruyan, sokaktaki çocuktan kulüp başkanına kadar tüm Galatasaraylıları sahiplenmeyi şiar edinmiş ultrAslan’ı ıslah etme ihtiyacının nereden geldiğini, tüm Galatasaray taraftarları ve kamuoyu ile paylaşmasını bekliyoruz.
 
Tüm dünyada kulüpler taraftar gruplarını daha coşkulu ve daha etkin hale getirmek için ciddi yatırımlar yaparken, ultrAslan olarak bir taraftar grubundan beklenenin çok ötesinde bir tutku ve adanmışlıkla, hiçbir karşılık beklemeden gönül verdiğimiz renkleri her yerde ve her koşulda destekledik ve bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz !
 
Sayın Adnan Öztürk’ün verdiği beyanatların talihsiz birer açıklamadan ibaret olduğunu umuyor, gelişmeleri kötü niyetle değil ancak ‘’dikkatle’’ takip ettiğimizin bilinmesini istiyoruz.
 
Camiamızın liseli-alaylı tatrışmalarının uzağında tek bayrak altında, bir arada hareket ettiği günlere bir an önce kavuşması dileğiyle...
 
Hepimiz liseliyiz!
Hepimiz alaylıyız!
Hepimiz Galatasaraylıyız!
 
ultrAslan UNI !"