"Ağzını yırtarım, alnını karışlarım"

Kavgalı programları ile nam salan Beyaz Tv'de yine kıyametler koptu. Hakaretlerin havada uçuştuğu programda "alnını karışlarım, ağzını yırtarım" sözleri izleyenleri ulaştı.

Ağzını yırtarım, alnını karışlarım
29 Mart 2012 Perşembe 11:36 tarihinde eklendi, 1.192 kez okundu.

Sendikacıların uslüp tartışmasıyla başlayan polemik, Türk-Kürt kavgasından anadilde savunma hakkına varıncaya kadar devam etti. Kavgaya moderatör Latif Şimşek ve gazeteci-yazar Nagehan Alçı da dahil olunca canlı yayında gerilim tavan yaptı.

 
Beyaz Tv'de ekrana gelen Med-Cezir bu hafta, Türkiye'de tartışma konusu haline gelen 12 yıllık zorunlu eğitimi masaya yatırırken, programın konukları Kamu-Sen genel başkanı İsmail Koncuk ve Eğitim Bir-Sen genel başkanı Ahmet Gündoğdu arasında yaşanan kavga programa damgasını vurdu.
 
ALNINI KARIŞLARIM, AĞZINI YIRTARIM
 
Eğitim Bir-Sen genel başkanı Ahmet Gündoğdu'nun katıldığı televizyon programlarında, Kamu-sen'i Ergenekon'la ilişkilendirdiğini öne süren İsmail Koncuk 'Bu ahlaksızlıktır. Bunu kim söylüyorsa ahlaksızdır. Hiç kimse Türkiye Kamu-Sen'i darbecilerle aynı kefeye koyamaz. Bunu söyleyenin alnını karışlarım. Ağzını da yırtarım. 'dedi.
 
KULAĞINIZDA SORUN MU VAR?
 
Programın sonlarına doğru Eğitim Bir-Sen genel başkanı Ahmet Gündoğdu'nun moderatör Latif Şimşek'i avukatlıkla suçlayıp, kendisine yapılan hakaretlere göz yumduğunu öne sürünce Latif Şimşek oldukça sinirlendi. Latif Şimşek 'Ben İsmail beye bunun 12 Eylül öncesi bir jargon olduğunu söyledim ama sizin sağ kulağınızda biraz sorun var Ahmet bey galiba. 'dedi.
 
CANLI YAYINDA GERGİN ANLAR
 
Ahmet Gündoğdu Latif Şimşek'in sözlerine cevap verirken konuyu dönüp dolaştırıp Kamu-Sen genel başkanı İsmail Koncuk'la yaşadığı kavgaya getirince kavga Kürt-Türk ve Ana dilde savunma kavgasına dönüştü.
 
BU SÖYLEDİKLERİNİZ VATAN HAİNLİĞİDİR
 
İsmail Koncuk yargıda Kürtçe savunma hakkının PKK ağzı olduğunu söyleyince, Nagehan Alçı adeta çıldırdı. 'Ana dilde kendini savunma hakkı PKK ağzıysa, sizin bu söyledikleriniz vatan hainliğidir. İşte bu zihniyet yüzünden Kürt sorunu bir türlü çözülemiyor. Bu faşist bir yaklaşımdır. 'diyen Alçı, İsmail Koncuk'a adeta ateş püskürdü.
 
TÜRKÜM DEMEK IRKÇILIK MI?
 
İsmail Koncuk Nagehan Alçı'ya sert sözlerle yüklenerek 'Türk'ün dışında herkesin etnik kökenini söylemesi bu ülkede insan hakkı. Türküm demek ırkçılık öyle mi? Sizin anlayışın bu işte! 'diye konuştu.