Ak Parti "internet andıcında" müdahil oldu

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince görülen, ve İnternet Andıcı davası ile birleştirilen “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davasında müşteki olarak yer alan AK Parti'nin davaya katılma talebi kabul edildi.

Ak Parti internet andıcında müdahil oldu
19 Aralık 2011 Pazartesi 10:45 tarihinde eklendi.

 

"İrticayla Mücadele Eylem Planı" davasıyla birleştirilen "İnternet Andıcı" davasının 43. duruşması başladı.
 
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar emekli Albay Dursun Çiçek, Mehmet Deniz Yıldırım, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneral Mehmet Eröz ve tümgeneral Hıfzı Çubuklu'nun da aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık katıldı. Bu dava kapsamında tutuksuz yargılanan ikinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanığı Hasan Ataman Yıldırım ile birlikte 3 tutuksuz sanık da hazır bulundu. Hakkında yakalama kararı çıkarılan YAŞ kararıyla Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı'na atanan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ve Tümgeneral Mustafa Bakıcı ile kırmızı bülten ile aranmasına karar verilen Bedrettin Dalan'ın da aralarında bulunduğu 11 tutuksuz sanık ise duruşmaya gelmedi.
 
AK PARTİ DAVAYA MÜDAHİL OLARAK KATILMA TALEBİ KABUL EDİLDİ
 
Ak Parti adına duruşmaya katılan milletvekili Muammer Cemaloğlu "Adalet ve Kalkınma Partisi adına 16 Eylül 2008 tarihinde şikayet dilekçesi verdik ve davaya katılmak istedik. Bu davaya katılma taleplerimizin kabul edilmesini istiyoruz" dedi. Sanıklar ve avukatlar, Ak Parti'nin müdahillik taleplerinin reddedilmesini istedi. Duruşmaya verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, suçtan zarar görme ihtimali bulunduğundan Ak Parti'nin davaya katılmasına karar verdi.