Akil insanlar para alıyor mu?

Zonguldak gezisini sürdüren Akil insanlar Komisyonu Karadeniz Bölgesi Heyeti, 45 bin 800 TL maaş aldıkları yönündeki iddiaları cevapladı.

Akil insanlar para alıyor mu?
16 Nisan 2013 Salı 16:57 tarihinde eklendi, 1.401 kez okundu.

 

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden heyet üyelerine çay ve kurabiye ikramında bulunuldu.

Heyet üyelerinden Bendevi Palandöken, burada yaptığı sohbette kamuoyunu yönlendirmek ve sürecin baltalanması amacıyla sansasyonel haber ve eleştirilerin ön plana çıkarıldığını söyledi.
 
Akil insanlar  heyetindeki herkesin ‘Ülkenin kimliğinin ve birliğinin yerinde olmasını, milletin müreffeh ve kavgasız bir ortamda yaşamasını isteyen insanlar’ olduğunu vurgulayan Palandöken, şöyle konuştu:

“Sansasyonel haberler çıkıyor. Dostlarımız arıyor. ‘Çok iyi paraymış, 45 bin 800 TL gibi bir rakam doğru mu. Biz asgari ücretle iş bulamıyoruz’ diyor. Ben de, böyle bir para olmadığını söyledim. Bunlar sansasyonel, kamuyu farklı yönlere yönlendirme biçimi." Buradaki arkadaşların tamamının gönüllü olduğunu belirten Palandöken, şunları söyledi: "Böyle bir para teklif edilmediği gibi böyle bir süreçle ilgili bir para verilmesi de mümkün değildir. Ama vatandaşın aklında, insanları farklı yönlendirme veya bizim siyasetle ilintiliymiş gibi gösterilmede de en büyük sakınca bu. Biz bir siyasi parti uzantısı değiliz. Hepimiz farklı görüşlerdeki insanlarız. Hepimiz ülkesini seven insanlarız. Bu kan aksın mı? Size soruyoruz. Kan akmasın. Ortak bir çözüm bulunsun. Ama bu çözüm de devletten korunsun. Korunacak tabi. Onda hiç korku yok” Heyet üyeleri önce illeri gezdiklerini daha sonra ilçeleri gezeceklerini ifade etti.

İHA