Akil insanlar toplantısı karıştı

“Daha düne kadar Abdullah Öcalan ile görüşenler milliyetçi kesildi” diyen Nevşehir Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanının üzerine yürüdü. Yaşanan arbede, sivil polislerin araya girmesiyle güçlükle önlendi.

Akil insanlar toplantısı karıştı
18 Nisan 2013 Perşembe 15:31 tarihinde eklendi.

 

Akil İnsanlar İç Anadolu Heyeti’nin Nevşehir’deki toplantısında, bazı sendika üyeleri, “Daha düne kadar Abdullah Öcalan ile görüşenler milliyetçi kesildi” diyen Nevşehir Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanının üzerine yürüdü. Yaşanan arbede, sivil polislerin araya girmesiyle güçlükle önlendi.
 
Akil İnsanlar Heyeti’nin Kapadokya Dedeman Otel’de sivil toplum kuruluşları ile gerçekleştirdiği toplantı gergin başladı. Kuruluş temsilcilerinin tek tek söz aldığı toplantıda Nevşehir Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi’nin, “Düne kadar Abdullah Öcalan ile görüşenler şimdi milliyetçi kesildi” demesi üzerine tartışma iyice alevlendi.
 
Salonda bulunan Türk Eğitim-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, oturduğu yerden kalkarak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi’nin üzerine yürüdü. Taraflara salonda bulunan sivil polisler müdahale etti. Taraflar arasında yaşanan arbede polis ekipleri tarafından önlenirken, heyet toplantıya ara vermek zorunda kaldı.

İHA