Akil insanlara karanfilli karşılama

Cizre İlçesi'nden Şırnak kent merkezine geçen heyet üyeleri Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş tarafından kırmızı karanfillerle karşılandı.

Akil insanlara karanfilli karşılama
19 Nisan 2013 Cuma 17:54 tarihinde eklendi, 1.078 kez okundu.

 

Daha sonra esnafa kırmızı karanfiller dağıtarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar giden heyet üyeleri burada halay ve horonlarla karşılandı. Havai fişeklerin de atıldığı Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan elektronik billboardda, 'Barış ve kardeşliğin bahçesi Şehri Nuh'a hoşgeldiniz' yazısı ile karşılanan heyet üyeleri burada halay çekti. Meydanında toplanan yaklaşık bin kişiye konuşan Kezban Hatemi, barış, huzur, sukut ve gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmak için ısrarla barış dediklerini belirterek, kendileri için kuzu kesilmesine izin vermedi.
 
Heyet başkanı Yılmaz Ensaroğlu da, karşılamada halayın yanına horonun konulması ile burada yaşayan insanların çok kültürlülüğe olan sevgisi ve saygısını gösterdiğini söyledi. Ensaroğlu, "Siz bu ülkede birlik ve baraberlik içinde eşitçe yaşamak istediğinizi bir kez daha gösterdiniz. İnşallah bu ziyaret ile Şırnak'ın sesini Ankara'ya ve bütün Türkiye'ye duyururuz. Artık Şırnak'ta acı, çatışma ve silah ile ilgili haberler yerine daha güzel haberler görmek istiyoruz" dedi.
 
Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş ise, yaşanan süreci Şırnak halkı olarak desteklediklerini ve artık bu topraklarda kan ve gözyaşı dökülmesine tahammül etmediklerini söyledi. Geliş, "Ülkemizin tamamına bir an önce birliğin, beraberliğin kardeşliğin gelmesi için mübarek Cudi Dağı eteklerinden temenni ediyoruz" dedi.
 
Heyet üyeleri daha sonra toplantı yapacakları otele geçtiler. Heyet otelde köy korucularla görüştükten sonra Şırnak ve ilçelerinden gelen sivil toplum örgütü temsilcileri ile görüşecek.

DHA