Akil insanlardan şehit ailesine ziyaret

Akil İnsanlar İç Anadolu Bölgesi Heyeti, Karaman'da Şehit Asteğmen Ahmet Taşer'in ailesini ziyaret etti.

Akil insanlardan şehit ailesine ziyaret
15 Nisan 2013 Pazartesi 16:01 tarihinde eklendi.

 

Şehit babası Mustafa Taşer, heyet üyelerine süreçten endişe duyduklarını belirterek, 'Anneler ağlamayacaksa, babalar üzülmeyecekse sizlerleyiz. Ama İmralı'ya giden heyetler var. Bu kadar şeyin içinde İmralı'dan başka karar verecek bir merci yok mu? Bunları endişeyle takip ediyorum' dedi. 
 
Gazeteci- Yazar Ahmet Taşgetiren başkanlığındaki Akil İnsanlar İç Anadolu Bölgesi heyeti, hafta sonu Konya'da 2 gün süren programlarının ardından çalışmalarına bugün Karaman'da devam etti. Başkan Taşgetiren ile beraberindeki Cemal Uşşak, Celalettin Can ve Erol Göka, 1992 yılında Diyarbakır'da şehit olan Piyade Asteğmen Ahmet Taşer'in annesi Aysel ve babası Mustafa Taşer'e ziyarette bulundu. 
 
Ziyarette anne ve babaların acı yaşamaması gerektiğini belirten Ahmet Taşgetiren, 'Her şehit cenazesine baktığımda anne bir ağlıyor, baba bir başka ağlıyor. Onun ki yüreğine akıyor göz yaşı. Analar ağlamasın denir ama babalar da ağlamasın. Hiç kimse ağlamasın. Öyle bir yola çıktık. Gençler toprağa cansız düşmesin' dedi. 
 
ENDİŞELERİ RAPORA ALACAĞIZ
 
Şehit babası Mustafa Taşer ise süreçle ilgili endişeli olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:
 
'Anneler ağlamayacaksa, babalar üzülmeyecekse sizlerleyiz. Ama İmralı'ya giden heyetler var. Bu kadar şeyin içinde İmralı'dan başka karar verecek bir merci yok mu? Bunları endişeyle takip ediyorum. Bir de PKK çekilecek, diyoruz. Silahları bırakacak, diyoruz. Bunlar gittiği yerde ne yapacak. Nereye kadar gidecek. Güçlenerek geri mi dönecek? İçimdeki endişe bu.'
 
Oğlunun terhisine 23 gün kala şehit olduğunu kaydeden Mustafa Taşer, her şehit haberi duyduğunda acısının biraz daha arttığını belirtti. Ahmet Taşgetiren de heyet olarak halkın endişelerini dinlemeye geldiklerini ve bunları rapora olarak bildireceklerini söyledi. 
 
Bu arada şehit evindeki vitrinde Şehit Asteğmen Ahmet Taşer'in fotoğrafının bulunduğu Ak Parti Karaman İl Başkanlığı yazılı, ampul simgeli tabak olduğu görüldü. Tabakta, 'Acınız acımız...Unutmadık ! Unutturmayacağız...' yazısı dikkat çekti.

DHA