Alman firma silikonlar için uyarmış

Alman kimyasal ürün dağıtıcı şirketi Brenntag, Fransız PIP şirketine silikon sattığını, ancak sağlık için zararlı silikon kullandığından şüphelenilen göğüs protezi üreticisi şirkete, bu ürünün sanayi kullanımına yönelik olduğunu belirttiğini bildirdi.

Alman firma silikonlar için uyarmış
03 Ocak 2012 Salı 22:45 tarihinde eklendi.

Alman şirketince yapılan açıklamada, Fransız sağlık güvenliği kurumunun (Afsaaps) 2010'da bu konuyla ilgili taleplerine de tam olarak yanıt verildiği belirtildi. 
    
Yetkililere gerekli tüm bilgileri sağlamaya hazır olunduğu vurgulanan açıklamada, Fransız firmasına satılan ürünlerin sanayi kullanımına yönelik olduğunu belirten belgelerin şirket kayıtlarında mevcut olduğuna işaret etti. 
    
Brenntag firmasının açıklamasında ayrıca, müşterilerden, teslim edilen ürünlerin kendi üretimlerinde kullanmaya uygun olup olmadığını teyit etmelerinin de her zaman istendiği ifade edildi. 
    
Merkezi Fransa'nın güneyindeki Var'da bulunan ve 2010'dan beri kapalı bulunan Fransız Poly Implant Prothese (PIP) şirketinin, sağlık için zararlı silikon kullandığından şüpheleniliyor.
    
Şirketin bu göğüs silikonlarından dünyada çoğunluğu Latin Amerika, İspanya ve İngiltere'de olmak üzere 400 bin ila 500 bin adet sattığı tahmin ediliyor.