Almanya ‘Servet’e sahip çıkamadı

Londra’da gerçekleşen Yaz Olimpiyatları’nda tekvandoda 68 kiloda altın madalya alan Servet Tazegül’ün başarısı doğup büyüdüğü Almanya’da da yankı buldu

Almanya Servete sahip çıkamadı
12 Ağustos 2012 Pazar 11:34 tarihinde eklendi, 2.012 kez okundu.

Alman haber ajansı DPA, hâlâ doğduğu Nürnberg kentinde yaşayan Tazegül’ün tekvandoyu da orada öğrendiğini hatırlatarak “Gerçek Bir Alman Genci Türkiye için Altın Madalya Kazandı” başlığını attı.

Haberde Tazegül’ün Olimpiyatlar için Gaziosmanpaşa Belediye Gençlik Spor Kulübü’nün sporcusu gibi gösterildiğini ancak aslında KSC Leopard Nürnberg’in sporcusu olduğu belirtildi. DPA “Tazegül, bu Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye için altın kazandı, ancak bu madalyanın yarısı Alman” yorumunda bulundu.

DPA’nın görüştüğü Alman Tekvando Milli Takım Teknik Direktörü Carlos Estevez de “Aslında o gerçek bir Alman genci. Onu çok uzun zamandan beri tanıyorum. Onunla gurur duyuyoruz. Tabii ki altın madalyayı bizim adımıza kazansaydı çok iyi olurdu. Ama bunu değiştiremeyiz. Tazegül çok iyi bir genç. Diğer sporcular için de rol modeli. Eğer o zamanlar ben sorumlu olsaydım, Tazegül’ü mutlaka Almanya için mücadele etmesi için ikna etmeye çalışırdım” dedi.