"Alper istedi, transferi bitti"

Alper Potuk'un, Galatasaray'a transferinin sezon sonunda resmiyet kazanması beklenirken, başarılı orta saha oyuncusunun iradesinin belirleyici olduğu ortaya çıktı.

Alper istedi, transferi bitti
30 Nisan 2013 Salı 18:42 tarihinde eklendi, 1.334 kez okundu.

Konuyla ilgili olarak Radyospor'a konuşan Eskişehirspor'un yönetim kurulu üyesi ve basın sözcüsü Erdal Şahbaz, ''Alper'in transferi konusunda anlaşma zemini oluşturduk. Bu konuda kulüp olarak yapılması gerekenleri yaptık; artık top Galatasaray'da.'' dedi. 

 
Anlaşma aşamasına gelinmesinde en önemli faktörün Alper'in iradesi olduğuna vurgu yapan Şahbaz, ''Alper'in görüşleri elbette belirleyici oldu. Görüşmeler yapıldı; ama belirleyici olan Alper'in fikriydi." diyerek, şunları söyledi:
 
"Başkanımız, Alper'le bire bir görüştü. Alper, kariyer planlaması çerçevesinde bu transferin doğru bir adım olacağına inandığını söyledi. Çok daha üst düzeyde bir yarışma ortamında yer almak istedi. Başkanımız da Alper'in transferle ilgili bu düşüncesini yönetim kuruluna getirdi. Yönetim olarak uygun bulduk ve transferin önü açıldı. Alper bizim evladımızdır. Bizim için futbolcudan daha önemlidir. Onun isteği belirleyici oldu. Galatasaray'a transfer olmak istedi. Bunun üzerine kulüpler düzeyinde anlaşma aşamasına gelindi.''

CİHAN