Altın İğne Nedir?

Vücudun gençlik kaynağı olarak adlandırılan kolejen yaş ilerledikçe üretimi azalmaktadır. Kolejen üretimi azaldıkça yaşlanma başlar ve yaşlanmaya bağlı ciltte sarkmalar, lekelenmeler ve kırışıklıklar oluşur. Bu tür cilt problemleri tedavi edilmezse ya da azaltılmaya çalışılmaz ise derinleşerek büyür. Büyüyen gözenekler cildinizi olduğundan daha yaşlı gösterir.

Altın İğne Nedir?
04 Mart 2021 Perşembe 21:54 tarihinde eklendi, 1.015 kez okundu.

Vücudun gençlik kaynağı olarak adlandırılan kolejen yaş ilerledikçe üretimi azalmaktadır. Kolejen üretimi azaldıkça yaşlanma başlar ve yaşlanmaya bağlı ciltte sarkmalar, lekelenmeler ve kırışıklıklar oluşur. Bu tür cilt problemleri tedavi edilmezse ya da azaltılmaya çalışılmaz ise derinleşerek büyür. Büyüyen gözenekler cildinizi olduğundan daha yaşlı gösterir.
 

 Pervin Dinçer Beauty Consultancy ekibi olarak altın iğne yöntemi ile yaşlanmaya bağlı oluşan bu tür sorunları lazer teknolojisi yardımıyla çözülüyor. Düzenli seanslar halinde uygulanan altın iğne yöntemi, küçük iğneler ile cildin yüzeyini uyarır.
 

Cildin uyarılan üst yüzeyi, deri altına da gönderilen uyarılar sayesinde etkili bir şekilde cildin alt katmanlarına etki etmeye başlar. Bu sayede derinin altında bulunan kolejen üretimi aktif hale gelir. Bu uygulamanın diğer uygulamalardan farkı; derinin altına da etki eden yenileme tedavisinin, cildin üst yüzeyine uygulanan altın iğneler ile çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor olmasıdır.

 

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

 

Altın iğne yöntemi genellikle acısız olarak adlandırılır fakat bazı hassas bünyeler için azıcık da olsa bir acı hissi yaratabilir. Ancak buradaki acının yoğunluğu küçüktür. Kimi insanlar fark etmez iken kimileri ciddi şekilde hissedebilir. Acıyı minimuma indirebilmek için cildin çok iyi bir şekilde temizlenmesinde fayda vardır.

Temizlenen cilt rahatlayacağı için acı hissetme oranı da düşecektir. Bu nedenle uygulamaya başlamadan önce cilt temizlenir daha sonra temizlenen bölge anestezik kremler yardımıyla uyuşturularak acı hissinin yok edilmesi sağlanır. Böylece uygulama yapılan kişi işlem sırasında rahat eder ve işlemin seyrini bozacak herhangi bir tehlikeden de kaçınılmış olunur. Uyuşturmanın süresi kısa ve hafif olacağı için anestezik krem sürüldükten sonra hissedilen en ufak bir uyuşmadan sonra işleme başlanır.

Cildin üst kısmında küçük delikler açılarak yüksek frekansa sahip radyo dalgaları derinin altına iletilir. Derinin alt yüzeyine gelen şiddetli uyarılar sayesinde cilt kendini yenileyerek sıkılaşmaya başlar. Altın iğne uygulaması oldukça etkili bir yöntemdir.

 

İşlem boyunca ve işlem sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız Pervin Dinçer Beauty Consultancy’den yardım alabilirsiniz.

 

Uygulamanın Avantajları

 

Altın iğne uygulaması sonuç odaklı gerçekleştirilen ve etkilerini kısa sürede hissedebileceğiniz bir işlem olduğu için sonucu sizi oldukça memnun edecektir. Neredeyse acısız olarak adlandırılan bu işlem adeta bir gençleşme iksiridir. Dikişsiz, kızarıksız, şişlik ya da morluk yaşamadan gerçekleşen bu işlem gençleşmek ve daha iyi görünmek için uygulanacak ideal yöntemlerden birisidir. Altın iğne uygulamasının sayısız pozitif avantajları vardır. Bu işlemin sizi memnun edecek avantajları şunlardır;

 

  • Ameliyatsızdır,
  • Kesi gerektirmez,
  • İz ya da leke oluşumu gözlemlenmez,
  • Mimik kaybı oluşmaz,
  • Doğal yöntemlerle gerçekleşen bir işlemdir,
  • Oluşan kızarıklıklar kısa süre içerisinde geçer,
  • Şişlik ya da morluk gözlemlenmez,
  • Sosyal hayata ara vermeyi gerektirmez,
  • Etkileri uzun sürelidir.

 

En Etkili Altın İğne Uygulaması Nerede Yapılır?

 

Altın iğne uygulamasını yaptırmadan önce dikkat etmeniz gerekir. Çünkü ucunda küçük iğneler bulunan bir alet ile gerçekleştirilen bu işlem, titiz çalışanlar ve temiz bir merkez tarafından gerçekleştirilmezse cildinizde iltihaplanmalar oluşabilir. Cilde iğne ile bir temas olduğu için kullanılacak aletin temizliği çok önemlidir. Bu nedenle uygulamayı yapacak merkezi ve çalışanlarını titizlikle seçmeniz gerekir. Pervin Dinçer tarafından yönetilen Pervin Dinçer Beauty Consultancy’de gerçekleşen her türlü medikal estetik yöntemi profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Altın iğne uygulaması için de Pervin Dinçer Beauty Consultancy’i tercih etmek sizin için büyük avantaj sağlayacaktır. Güzelleşirken hiçbir sorun yaşamadan işlem sırasında rahat edeceksiniz. Titiz ve temiz bir ekipten oluşan merkezimiz sizlerin sağlığını önemsiyor ve daha iyisi için çalışıyor.