Ankara'da kumarhane operasyonu

Ankara il Janadrma Komutanlığı'na bağlı 4'ü kadın 50 jandarma tarafından Mamak ilçesinde bulunan bir kumarhaneye operasyon düzenlendi.

20 Ocak 2014 Pazartesi 18:33 tarihinde eklendi, 2.132 kez okundu.
 'Tombala Patladı' adı veriilen operasyonda kumar oynayan 6'sı kadın 50 kişi suçüstü yapıldı.
 
Bir ihbarı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Mamak'ın Başak Mahallesi'nde bulunan bir binanın Bodrum katında kumar oynatılması üzerine harekete geçti. Operasyon sırasında 4 kadın jandarma, müşteri kılığında binanın Bodrum katına girdi.

Kumar oynandığını tespit eden kadın jandarma görevlileri, gizli olarak telefonla 'tombala patladı' mesajı gönderdi. Jandarma ekipleri, binanın dışında bulunan kumarhaneye ait 15 korumayı etkisiz hale getirip, 4 güvenlik kamerasının elektriklerini de devre dışı bıraktırdıktan sonra operasyon düğmesine bastı.
 
Kumarhaneye yapılan operasyonda 1 adet tombala makinesi, 99 adet oyun topu, 125 adet oyun kartı, tombala makenesi fan motoru ele geçirildi. Bu sırada oyun oynadığı sırada suçüstü yapılan 49 kişi gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı'na götkürüldü. İfadeleri alınan ve kumar oynayan 49 zanlıya, 'Kabahatler Kanunu' kapsamında kişi başı 182 TL para cezası kesilirken, iş yeri sahibi hakında ise adli işlem başlatıldı. Kumar oynanan mekan ise Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi.

DHA