Ankara'da Plastik Sanatlar Sergisi

Danışma Kurulunda Gazanfer Bayram, Sevil Dolmacı ve Resul Aytemur'un bulunduğu ve Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleştirilen sergiye 15 ülkeden 91 sanatçı katıldı.

12 Ocak 2014 Pazar 14:04 tarihinde eklendi, 5.469 kez okundu.
Sapanca Doğa Park'da farklı tarzlarda üretilen eserleri Ankaralı sanatseverlerle 5. kez buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Port Art Gallery Genel Müdürü Hakan Körpi, "Son yıllarda gelişen sanat dünyası içinde farklı bir ortam yaratarak 5.kolonide geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kendini yenileyerek bir adım daha öne gitme gayretleri içindeyiz. Sanatımızı ve sanatçımızı uluslararası düzeye taşımak, sanatın toplumsal hayatın gelişimine yönelik önemli etken olduğunu düşünüyoruz" dedi.
 
Genç ve orta kuşak ile ustalardan oluşan sergide Ergin İnan, Bubi,Resul Aytemür, Zahit Büyükişleyen, Ekrem Kahraman, Fevzi Karakoç, Oktay Anılanmert, Aslı Özok, Gazanfer Bayram, Elisabeth Sauterleute, Sargis Howhannisyan, Teymur Rezayev, Yıldız Doyran, Nilay Büyükişleyen, Sertap Yegin, Devin Miles, Claudia Chınucci, Mahir Güven gibi sanatçılar yer alıyor. Ahmet Şahin başkanlığında ve Hakan Körpi direktörlüğünde yönetilen Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi 2008'de kuruldu. Bugüne kadar 35 ülkeden 200'ün üzerinde sanatçıyı ağırlayan Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, 2013'de aldığı iki ödülle başarısı taçlandırıldı.
 
11 Ocak-1 Şubat 2014 tarihleri arasında açık kalacak olan ve Başkentlilerin ilgisine sunulan 5. Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi sergisi her gün 10.00-19.00 saatleri arasında gezilebilir.

DHA