Antalya'da PTT soygunu

Antalya kent merkezindeki Bahçelievler PTT Şubesi, 20- 25 yaşlarındaki tabancalı 2 kişi tarafından soyuldu.

Antalyada PTT soygunu
20 Haziran 2013 Perşembe 16:41 tarihinde eklendi, 1.089 kez okundu.
Antalya kent merkezindeki Bahçelievler PTT Şubesi, 20- 25 yaşlarındaki tabancalı iki kişi tarafından soyuldu. Silahlı soyguncular, şubeden aldıkları 5 bin lira ile yoldan çevirdikleri taksiye binerek olay yerinden uzaklaştı.
 
Olay saat 15.20 sıralarında Muratpaşa 100'üncü Yıl Bulvarı üzerinde bulunan Bahçelievler PTT Şubesi'nde meydana geldi. PTT Şubesi önüne gelen ve kimliği henüz belirlenemeyen 20- 25 yaşlarındaki iki şüpheliden biri içeri girdi. Önce para bozdurmak istediğini söyleyen şüpheli ardından tabancasını çekerek elindeki poşeti veznede duran Yeşim Aksoy'a uzattı. Silah tehdidinin ardından Yeşim Aksoy çekmecesinde duran parayı şüpheliye uzattı. Poşeti kadın memurun elinden alan şüpheli kapı önünde bekleyen arkadaşıyla bir araya geldikten sonra koşarak şubeden ayrıldı. Yoldan geçen bir taksiyi çeviren şüpheliler, olay yerinden bir 2 kilometre uzakta taksiden indikten sonra izlerini kaybettirdi.
 
Olay yeri inceleme ekipleri, PTT Şubesi'nde parmak izi çalışması yaparken, yapılan kontrolde şüphelilerin yaklaşık 5 bin lirayla kaçtıkları belirlendi. Zanlıların yakalanması için araştırma sürüyor.

DHA