Asena'nın ilginç rekoru

'Ben Burdan Atlarım' isimli yarışmayla ekrana gelmeye hazırlanan Asena, yarışmaya doyamıyor!

Asenanın ilginç rekoru
29 Mart 2013 Cuma 09:45 tarihinde eklendi, 2.211 kez okundu.

Önümüzdeki günlerde Show TV'de yayınlanmaya başlayacak olan 'Ben Burdan Atlarım' isimli yarışmayla ekrana gelmeye hazırlanan Asena, yarışmaları çok seviyor. 

 
İşte ünlü oryantalin yer aldığı yarışmalar :
 
(2005) BENİMLE DANS EDER MİSİN?
'So You Think You Can Dance' yarışmasının Türkiye versiyonu olan programın ilk sezonunda jüri koltuğunda; Asena, Yonca Evcimik, Uğurkan Erez ve Tan Sağtürk vardı. İlk üç sezonuyla fırtınalar estiren programda eğitmenlik de yapan Asena'nın Tan Sağtürk ile birlikte hazırladığı dans şovu; yarışmanın en akılda kalan anlarından biriydi. Program, dördüncü sezonunda Star TV'ye transfer olurken, Asena yerini Çağla Şıkel'e bıraktı. 
 
(2007) BUZDA DANS
'Dancing On Ice' yarışmasından adapte edilen programda; ilk haftadan itibaren Zeynep Tokuş'un ezici üstünlüğü vardı. Tokuş'un buzdaki başarılı performansı karşısında varlık göstermeyi başaran Asena; Tokuş ile finalde karşılaştı. Fakat ünlü oryantal; 100 bin liralık ödülü, Zeynep Tokuş'a kaptırdı. 
 
(2009) ÇARKIFELEK
Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Çarkıfelek'te 1.5 yıl hosteslik yapan Asena'nın programdan ayrılması olaylı oldu. Ünlü oryantal; canlı yayına bir saat kala programdan kovulduğunu öğrendiğini söylerken, yapımcı Fatih Aksoy "Programda biraz değişiklik yapmak istedik" dedi. Ünlü oryantalin yerini dönemin ünlü mankeni Tuğba Ünsal aldı. 
 
(2011) SURVIVOR
Milli yüzücü Derya Büyükuncu'nun şampiyonluğuyla tamamlanan Survivor 2011'e, Asena ile Nihat Doğan'ın polemikleri damga vurdu. İkili, ödül oyunları ve Ada Konseyi'nde sık sık tartışma yaşadı. Asena'nın; "Nihat'a bir dalarım, şaşırırsınız" şeklindeki çıkışı hafızalarda yer etti. 
 
(2012) YOK BÖYLE DANS
Asena-Nihat Doğan ikilisi; Survivor sonrası Acun Ilıcalı'nın yeni projesi 'Yok Böyle Dans'ta karşı karşıya gelecekti. Nihat Doğan'ın yarışmacı olarak katıldığı programda; Asena'nın jüri üyeliği yapacağı açıklanmıştı. Ancak daha sonra Asena, son anda jüri kadrosundan çıkarıldı. Yerine ise yarışmanın bir önceki birincisi manken Azra Akın getirildi. 
 
(2012) BENZEMEZ KİMSE SANA
Asena'nın yanı sıra Ümit Erdim, Bay J, Uğur Arslan gibi ünlü isimlerin, ünlülerin taklitlerini yaptığı 'Benzemez Kimse Sana'; geçtiğimiz yaz Star TV'de ekrana geldi. Michael Jackson, Whitney Houston ve Yıldız Tilbe taklitleriyle beğeni toplayan Asena, yarışmayı kazanamasa da dikkat çekti. 
 
(2013) BEN BURDAN ATLARIM
MED Yapım'ın yeni yarışması 'Ben Burdan Atlarım' ile ekrana dönmeye hazırlanan Asena; buz pisti ve ıssız adadan sonra, bu kez olimpik havuzda şansını deneyecek. 18 ünlü yarışmacının 3, 5, 7 ve 10 metrelik yüksekliklerden atlayış yapacağı program, 10 hafta sürecek.