Atanamayan öğretmenlerden Başbakan'a...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12.30'da geldiği Sütlüce'deki Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan saat 19.30 sıralarında ayrıldı.

Atanamayan öğretmenlerden Başbakana...
19 Ocak 2014 Pazar 21:12 tarihinde eklendi.

Başbakan Erdoğan'ın çıktığı sırada bir grup atanamayan öğretmen hep bir ağızdan "Sayın başbakanım öğretmenler sizinle görüşmek istiyor" diye tempo tutmaya başladı. Bunun üzerine sesin geldiği yöne doğru bakan Başbakan Erdoğan daha sonra çevresindekilerle tokalaşmaya devam etti.

Temponun devam etmesi üzerine Başbakan Erdoğan, tekrar gruba doğru döndü. Olduğu yerde kalan Başbakan Erdoğan grubu tebessümle dinlemeye başladı. İşaret parmağını gruba sallayan Başbakan Erdoğan, daha sonra iki elini kaldırarak 10 işareti yaptı. 40 bin sesinin yükselmesi üzerine Başbakan Erdoğan "10 bin, 10 bin" karşılığını verdi.

Başbakan Erdoğan daha sonra grubun yanına giderek konuşmaya başladı. Bir kaç dakikalık görüşmenin ardından Erdoğan, makam aracına binerek havalimanına gitmek üzere yola çıktı. Görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan öğretmen adayları Başbakan Erdoğan'a, Şubat'ta 40 bin atama istediklerini söylediklerini ancak Başbakan Erdoğan'ın 10 bin atama olacağını kendilerini söylediğini ifade etti.

Öğretmen adayları Başbakan Erdoğan'ın 50 olan KPSS baraj puanının da gerekirse sıfıra indirilebileceğini ima ettiğini iddia ettiler.


DHA