Atatürk Havalimanı'nda afacan alarmı

Ailesi ile birlikte umre ziyareti için Cidde'ye gitmek üzere İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne gelen Yazıcı ailesinin 2 yaşındaki kızı Zeynep Rana Yazıcı az daha yaramazlığının kurbanı oluyordu.

Atatürk Havalimanında afacan alarmı
30 Ocak 2014 Perşembe 22:57 tarihinde eklendi, 4.673 kez okundu.
Yazıcı ailesi Umre ziyareti için Cidde'ye gitmek için akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ne geldi. Ailesinin bilet ve bagaj işlemleri için kontuarda sıra beklerken, diğer çocuklarla oyun oynamaya başlayan Zeynep Rana boş olan bir kontuara yöneldi.
 
KAMERALAR SON ANDA GÖRDÜ
 
Bu sırada küçük Rana, tartı konveyörün üzerinde bulunan algılama gözünden geçince bagaj taşıma sistemi otomatik olarak devreye girdi.

Yürüyen bandın üzerinde bulunan Zeynep Rana, bagaj taşıma bandından yolcu valizlerinin toplandığı şut altına ilerlediği sırada, valizlerin kontrol edildiği X-RAY cihazından geçti. TAV Güvenlik Monitörü'nden güvenlik görevlileri çocuğu fark ederek bagaj taşıma bandını durdurdu. Güvenlik görevlileri tarafından kurtarılan çocuk ailesine teslim edildi.
 
HASTANEYE KALDIRILDI
 
Anne ve babasının dalgınlığından faydalanarak boş kontuara giden ve oradan bagajların toplandığı yere düşmeden son anda fark edilen Zeynep Rana ilk tedavisi havalimanında yapıldı. Olay sonrası gözünde morarma ve şişlik meydana gelen Rana daha sonra hastaneye sevk edildi.
 
DAHA ÖNCEDE İÇ HATLAR TERMİNALİ'NDE YAŞANMIŞTI
 
Bu akşam meydana gelen olayın bir benzeri üç yıl öncede iç hatlar terminalinde yaşanmıştı. Diyarbakır'a gitmek için uçağın kalkış saatini bekleyen Iraklı ailenin oğulları Zawandha Muhammed benzer bir şekilde yaralanmıştı.

DHA